Z miasta

Duże wsparcie dla jaworznickich szkół

Kolejne spore środki w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych trafią do Jaworzna. Miasto pozyskało 2,7 mln zł na modernizację budynków jednostek oświatowych w mieście.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych (RFIL) to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Jaworzno chętnie korzysta z rządowych programów i regularnie otrzymuje kolejne środki. W ramach drugiej edycji RFIL Jaworzno pozyskało 2,7 miliona złotych. Przyznana kwota przeznaczona zostanie na kompleksową modernizację budynków jednostek oświatowych. W sumie ze środków RFIL skorzysta sześć placówek – szkoły podstawowe nr 7, 14, 15 i 22 oraz przedszkola miejskie nr 4 i 15.

– Zakres remontów na terenach i wewnątrz placówek obejmuje m. in.: wykonanie drogi i dostosowanie budynku do przepisów ppoż., remonty kuchni, sanitariatów, wymianę instalacji elektr., wod.-kan., wentylacji. Wykonane zostaną windy i podjazdy, wydzielone będą pomieszczenia administracji i pomocnicze. Co ważne, w tych budynkach szkolnych, w których występują oddziały przedszkolne, nastąpi zmiana sposobu użytkowania pomieszczeń szkoły właśnie na potrzeby przedszkolaków i nauczycieli – informuje Urząd Miejski. Dodatkowo wykonana zostanie także dokumentacja projektowa dla trzech budynków – SP 7, SP 14 i PM 14.

Tylko od ubiegłego roku Jaworzno otrzymało wsparcie z rządowych funduszy (FIS i RFIL) w wysokości 21,1 miliona złotych. W ostatnich miesiącach w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych udało się pozyskać 7,9 mln zł na dofinansowanie budowy dróg, modernizację Szpitala oraz placówek oświatowych. W 2020 roku w pierwszej edycji Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Jaworzno zyskało 10,5 mln zł na budowę infrastruktury potrzebnej do uruchomienia nowych terenów mieszkaniowych i modernizację Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w jaworznickim Szpitalu.

Najnowsze

To Top