Sport i rekreacja

Siatkarze MCKiS spadli do II ligi

Fatalny sezon w wykonaniu jaworznickich siatkarzy dobiegł końca. Zespół MCKiS w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego, co prawda wygrał z ekipą BAS Białystok 3:0, ale musiał pożegnać się z Tauron 1. ligą.

Po trzech latach kończy się przygoda jaworznickich siatkarzy z I ligą. W środę jaworznianie rozegrali ostatnie spotkanie w sezonie zasadniczym. Tak się złożyło, że był to bój dwóch spadkowiczów. Ostatni w tabeli MCKiS podejmował przedostatni zespół Bas Białystok. Sam początek był jeszcze dość wyrównany, a w pierwszym secie oba zespoły stoczyły zacięty bój. Po emocjonującej końcówce MCKiS wygrał seta 26:24. W kolejnych dwóch partiach gospodarze wypracowali sobie przewagę i nie pozwalali rywalom z Białegostoku na zbyt wiele. Jaworznianie wygrali pewnie do 19 i do 21, a w całym meczu 3:0. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Jakub Grzegolec.

Środowe zwycięstwo było jednak tylko pyrrusową wygraną – MCKiS już kilka kolejek wcześniej stracił bowiem szanse na utrzymanie w lidze. – Przegrana zawsze boli, spadek tym bardziej. Sportowo czasami się przegrywa, ale ja jestem po części zadowolony z gry, z zaangażowania, z woli walki, z wypełnienia wielu założeń. Zabrakło niewiele, ale czasami tak jest w sporcie – mówi trener MCKiS, Dariusz Parkitny. MCKiS sezon 2020/21 zakończył na ostatnim miejscu w tabeli Tauron 1. ligi. Jaworznianie wywalczyli w sumie zaledwie 15 punktów, wygrywając w całych rozgrywkach cztery razy i zaliczając aż 24 porażki. Po wcześniejszym, całkiem udanym sezonie, obecne rozgrywki okazały się sporym rozczarowaniem i nawet zmiana trenera niewiele pomogła. W kolejnym sezonie MCKiS będzie rywalizował na II-ligowych parkietach.