Z miasta

Drugie życie odpadów

Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych przygotował ciekawy konkurs promujący ideę upcyklingu, czyli nadawania nowej wartości odpadom. Zarówno dzieci, jak i dorośli mogą wykazać się kreatywnością.

O ile o recyklingu słyszał już chyba każdy z nas, to inaczej jest z upcyklingiem. Tymczasem mówiąc najprościej, jest to forma przetwarzania wtórnego odpadów, w wyniku którego powstają produkty o wartości wyższej, traktowane jako wartościowe surowce. Proces ten pozwala zmniejszyć zarówno ilość odpadów, jak i ilość materiałów wykorzystywanych w produkcji pierwotnej. Dobrym przykładem upcyklingu jest ponowne wykorzystanie niepotrzebnych już palet drewnianych, z których można wyprodukować na przykład meble ogrodowe.

MZNK zaprasza do udziału w konkursie pod nazwą „Upcykling, czyli drugie życie odpadów”. Zadaniem jest wykonanie najciekawszej i najbardziej pomysłowej pracy upcyklingowej. Na autorów najciekawszych prac czekają cenne nagrody. – Jeśli ktoś nie ma pomysłu na wykonanie pracy upcyklingowej, to w najbliższym czasie odbędą się warsztaty online, na których będzie można dowiedzieć się jak ponownie wykorzystać niepotrzebne przedmioty. Możliwość wzięcia udziału w warsztatach zostanie ogłoszona już wkrótce, prosimy śledzić naszą stronę internetową – zapowiada MZNK. Konkurs kierowany jest zarówno do dzieci, jak i osób dorosłych. Poszczególne prace oceni niezależne jury. Na wykonawców najciekawszych projektów czekają cenne nagrody rzeczowe w postaci sprzętu elektronicznego.

Najnowsze

To Top