Sport i rekreacja

Pucharowe sukcesy jaworznian

Zawodnicy Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno świetnie spisali się podczas rozgrywanych w w Katowicach zawodach Pucharu Polski Mistrzów Kata w Judo. Jaworznie wrócili z imprezy z kilkoma medalami.

W piątek (7 maja) w katowickim Pałacu Młodzieży odbywał się turniej organizowany przez Polski Związek Judo. Zawodnicy z klubów z całego kraju rywalizowali w konkurencjach nage-no-kata, katame-no-kata, goshin-jutsu, kime-no-kata i ju-no-kata. Wśród nich nie mogło także zabraknąć przedstawicieli jaworznickiego Satori. Tym razem nasz klub dwie pary zawodników.

Jako pierwsi na macie stanęli Bartosz Machna i Dawid Kajdy rywalizujący w konkurencji nage-no-kata, która jest praktyczną ilustracją teoretycznych podstaw rzutów oraz pryncypiów ataku i obrony w pozycji stojącej. Doświadczeni trenerzy kolejny raz pokazali bardzo wysoką formę i stanęli na drugim stopniu podium. Drugą parą na macie byli Łukasz Proksa i Marek Tarabura w konkurencji katame-no-kata, która jest praktyczną ilustracją teoretycznych studiów ataku i obrony w parterze. Jaworzniccy szkoleniowcy nie zawiedli i po bardzo udanym występie wywalczyli złote medale.

Dwa dni później do zmagań w ramach Pucharu Polski Kata w Judo przystąpiła klubowa młodzież. Tym razem zawody organizowało warszawskie stowarzyszenie Judo Fight Club. W turnieju odbywającym się pod patronatem Polskiego Związku Judo rywalizowały grupy młodzieżowe w tym także trzy pary z Jaworzna.

W kategorii nage-no-kata U18 Szymon Łąka i Szymon Kałuża wywalczyli złote medale natomiast Adela Niciarz i Hanna Kałuża zdobyły srebrne medale. Obie jaworznickie pary zaprezentowały wysoki poziom techniczny prezentowanych technik. W kategorii nage-no-kata U13 debiutowali Adam Łąka i Nikodem Łukajczyk, którzy po udanym występie nieznacznie przegrali zajmując miejsca tuż za podium.

Zawody były ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski Judo Kata. Wysokie pozycje dobrze rokują przed najważniejszą imprezą sportową w kraju, która ma odbyć się już w czerwcu. Start w turniejach odbył się w ramach zadania „Ju-jitsu i Judo: Trening czyni mistrzem” wspieranego przez Urząd Miasta Jaworzna oraz programu „Klub 2021” wspieranego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Najnowsze

To Top