Sport i rekreacja

Dominik Jastrząb Mistrzem Polski!

Zawodnicy jaworznickiego klubu UKS Fair Play świetnie spisali się podczas Mistrzostw Polski Juniorów w bilardzie. Dominik Jastrząb po raz kolejny obronił tytuł mistrzowski.

Na przełomie kwietnia i maja w Łodzi rozgrywane były Mistrzostwa Polski w Bilardzie. W trwających pięć dni zawodach rywalizowali również podopieczni trenera Bogdana Wołkowskiego z klubu UKS Fair Play. Młodzi jaworznianie spisali się świetnie i wrócili z czterema medalami. W sumie w tych wymagających zawodach walczyło siedmiu zawodników UKS-u. Liderem zespołu był Dominik Jastrząb, który już w przeszłości sięgał po najwyższe trofea. Nie inaczej było i tym razem. Dominik okazał się bezkonkurencyjny w odmianie 8 bil i po raz czwarty sięgnął po tytuł Mistrza Polski. Oprócz tego świetnie spisał się też w odmianie 14/1, gdzie zgarnął brązowy medal, zaś w odmianie 10 bil, zajął piątą pozycję. Dwa medale wywalczył Sambor Stachowiak, który w odmianach 8 i 9 bil stawał na najniższym stopniu podium. Sambor zajął też 5. miejsce w odmianie 14/1 w kategorii juniorów młodszych. Dwukrotnie piąty w odmianach 9 i 10 bil w kategorii juniorów starszych był Krzysztof Paliwoda. Nieco słabiej jaworznianie wypadli drużynowo, zajmując ostatecznie trzynastą lokatę. Trener Wołkowski po zawodach nie krył dumy ze swoich podopiecznych, którzy po raz kolejny pokazali wysoki poziom. Gratulujemy świetnych wyników i trzymamy kciuki za kolejne udane występy.