Z miasta

Oddaj nakrętki – pomóż innym

Charytatywne akcje zbiórek plastikowych nakrętek już od wielu lat są popularne i pomagają wspierać potrzebujących. W Jaworznie ostatnio stanęło trzecie już metalowe serce, do którego można wrzucać nakrętki.

Metalowe serca na plastikowe nakrętki to forma pomocy charytatywnej – mieszkańcy wrzucają do nich plastikowe nakrętki, za które płacą firmy odbierające odpady. Same zaś nakrętki, zamiast trafić do śmieci, mogą otrzymać drugie życie. Po ich przerobieniu powstaje surowiec wtórny – plastikowy regranulat, który może być wykorzystywany do produkcji wielu przedmiotów. W ten sposób można nie tylko wesprzeć osoby potrzebujące, ale też zadbać o środowisko i poddać odpady recyklingowi. W ostatnich tygodniach w centrum miasta tuż przed galerią Galena stanęło kolejne takie serce. Inicjatorką tego przedsięwzięcia jest radna Barbara Ziętek, która postarała się, by przy wsparciu Galeny cała akcja mogła ruszyć. Środki zebrane dzięki całej inicjatywie będą wspierały leczenie Bartosza Sarana, który zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym i stale potrzebuje leczenia i rehabilitacji. – Dziękujemy za zorganizowanie miejsca na zbiórkę, zakpienie serca i jego wykonanie, a także za okazane wsparcie. Zbiórka nakrętek pomoże Bartusiowi w realizacji zakupu sprzętu do komunikacji wzrokiem C-Eye, a także wspomoże finansowanie codziennej rehabilitacji, leczenia i zakupu sprzętów rehabilitacyjnych – mówią rodzice Bartka.

To już trzecie metalowe serce, jakie w ostatnich miesiącach stanęło w Jaworznie. Pierwsze, które powstało w ramach akcji „Pomaganie przez odkręcanie”, jest dostępne na Osiedlu Stałym przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Inwalidów Wojennych 5. Kolejne zaś działa również na Osiedlu Stałym – przy sklepie Carrefour. Cała akcja cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy regularnie zapełniają serca nakrętkami i mocno wspierają kolejne cele zbiórek.

Najnowsze

To Top