Sport i rekreacja

Satori Jaworzno triumfuje w Silesian Open w Ju-jitsu

W miniony weekend w hali MOSiR w Katowicach odbył się jeden z najbardziej prestiżowych turniejów rozgrywanych w Polsce – IV Silesian Open w Ju-jitsu. Podczas zawodów bardzo dobrze spisali się zawodnicy jaworznickiego Satori.

W trwających dwa dni zawodach organizowanych przez Śląski Związek Ju-jitsu startowało ponad trzystu zawodników z kilkudziesięciu klubów z całej Polski. Zawodnicy Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno, którym przy macie sekundowali trenerzy Łukasz Proksa, Daria Mamica oraz Matek Tarabura rywalizowali w konkurencjach fighting oraz newaza.

Pierwszego dnia turnieju w szranki stanęli najmłodsi w rocznikach U10, U12 oraz U14. Jaworzniccy wojownicy oddali serce na macie zacięcie walcząc z wymagającymi rywalami. Złote medale wywalczyli Adela Niciarz kat. +57kg, Szymon Kałuża kat. -38kg, Adam Łąka kat. -42kg, Nikodem Łukajczyk kat. -42kg, Julia Sośniak kat. +48kg oraz Nicolas Szumilas kat. -32kg. Na drugim stopniu podium stanęła Paulina Białka kat. -28kg. Drugiego dnia turnieju rywalizowali starsi w grupach wiekowych U16 i U18. Nasi zawodnicy i tym razem nie zawiedli tocząc wiele widowiskowych i wyrównanych pojedynków. Złoty medal wywalczyła Hanna Kałuża kat. -63kg. Ze srebrnymi krążkami rywalizację zakończyli Karolina Krzysica kat. +63kg, Martyna Chudoba kat. -52kg, Kamil Durlak kat. -50kg, Karol Durlak kat. -55kg oraz Ksawery Żurawik kat. -81kg. Na trzecich miejscach uplasowali się Szymon Łąka kat. -55kg oraz Dominik Wojcieszak kat. -73kg, natomiast Małgorzata Budniok kat. -52kg wywalczyła czwartą lokatę. Doceniona została również znakomita postawa na macie Adeli Niciarz i Hanny Kałuża, które zostały uhonorowane tytułami najlepszych zawodniczek w turnieju w konkurencjach newaza i fighting.

Zawody były ostatnim sprawdzianem przed najważniejszą imprezą w pierwszej połowie tego roku, zbliżającym się Pucharem Polski w Ju-jitsu, który odbędzie się w dniach 19-20 czerwca w Borzęcinie. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Start w turniejach odbył się w ramach zadania „Ju-jitsu i Judo: Trening czyni mistrzem” wspieranego przez Urząd Miasta Jaworzna oraz programu „Klub 2021” wspieranego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Wszystkich chętnych do rozpoczęcia swojej przygody ze sztukami i sportami walki zapraszamy do wspólnych treningów ju-jitsu i judo, które odbywają się w halli sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie. Więcej informacji o treningach można uzyskać pod numerem telefonu 502 138 185, oraz na stronach internetowych klubu: www.jujitsu.satori.jaw.pl, www.facebook.com/jujitsu.satori.jaw.

Najnowsze

To Top