Z miasta

Rowerowo-spacerowy Dzień Dziecka

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka. W tym roku, ze względu na wciąż trwającą pandemię, nie ma co liczyć na duże plenerowe imprezy. To jednak nie oznacza, że w mieście nie będzie się nic działo. Stowarzyszenie Jaworzno Moje Miasto zaprasza całymi rodzinami do wspólnego świętowania na sportowo.

1 czerwca najmłodsi mają swoje święto, na które zawsze bardzo czekają. Z tej okazji zwykle na rynku organizowane były niezwykle barwne imprezy dla całych rodzin. Niestety – podobnie jak przed rokiem – ze względów bezpieczeństwa takie wydarzenie nie dojdzie do skutku. Stowarzyszenie Jaworzno Moje Miasto zadbało jednak o to, by dzieciaki nie były zawiedzione i mogły ciekawie spędzić czas. – W tym roku nie zorganizujemy dla Was dużego wydarzenia na jaworznickim Rynku. Szanujemy Wasze zdrowie. Zapraszamy na wycieczkę do punktów, które zorganizowaliśmy specjalnie dla Was w różnych częściach miasta. Tu odpoczniecie i zdobędziecie sprawności. Otrzymacie też nagrody – zachęcają członkowie stowarzyszenia.

Tym razem w zabawie udział mogą brać jak zwykle całe rodziny. Wydarzenie rozpocznie się w niedzielę, 3️0 maja o godzinie 9:00 i potrwa do 14:00. Na ten dzień warto zaplanować wycieczkę po urokliwych zakątkach miasta. W pięciu miejscach w Jaworznie staną pomarańczowe stoiska z różnymi atrakcjami. Będzie w nich można zdobywać kolejne sprawności i wygrywać nagrody-niespodzianki. Warto będzie podróżować między poszczególnymi miejscami i zdobywać pieczątki za ich odwiedzenie. Stanowiska zlokalizowane będą w Parku Podłęże, na Stadionie Miejskim, w Parku Chrząstówka, na Geosferze i przy Parku Gródek (od strony ul. Sobieskiego). Zapowiada się świetna zabawa. Na zakończenie dnia, o godzinie 17:00 członkowie Stowarzyszenia na rynku wypuszczą symbolicznie pomarańczowe balony, licząc że już za rok będzie można normalnie spotkać się na wspólnej imprezie. Partnerami całego wydarzenia są: MyDay.pl, Fabryka Talentów Centrum Edukacyjno-Artystyczne. MCKiS Jaworzno, Art-Com, Anesa Relaks. Nasza gazeta i portal objęły patronat medialny nad obchodami Dnia Dziecka.

Najnowsze

To Top