Z miasta

Muzyczne warsztaty w Bibliotece

Na przełomie maja i czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie odbywać się będą bardzo ciekawie zapowiadające się warsztaty Music-therapy-book. Są one organizowane w ramach trzeciej edycji projektu „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka”.

O tym, jak wielką moc ma odpowiednio dobrana muzyka, jak kojąco wpływają na psychikę, umysł oraz ciało właściwie zestawione kompozycje dźwięków, nie trzeba już chyba nikogo przekonywać. Kto z nas nie ma ulubionej piosenki czy frazy towarzyszących nam w najważniejszych momentach życia, przywołujących wspomnienia, kojarzących się z konkretnymi sytuacjami, osobami, miejscami… Uzdrawiającą siłę muzyki wykorzystują w swojej pracy neurolodzy, psychologowie, terapeuci, pedagodzy. Kolejne badania potwierdzają jej wpływ na rozwój i kształtowanie procesów poznawczych na każdym etapie – od niemowlęctwa czy wręcz okresu prenatalnego włącznie. Niezwykłe możliwości i właściwości tej dyscypliny sztuki będzie można bliżej poznać w Miejskiej Bibliotece Publicznej podczas warsztatów Music-therapy-book. Cykl podzielony został na dwa bloki warsztatowe oraz wieńczące je koncerty. Uczniów szkoły podstawowej w świat dźwięków wprowadzi Basia Janyga – Dyrektor Metodyczny Fabryki Talentów. Zainspirowana ludźmi i ich rozwojem. Absolwentka anglistyki ukończyła z wyróżnieniem studia w zakresie psychologii przywództwa. Od 15 lat pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Trener wokalny, trener szybkiego czytania, technik efektywnej nauki i rozwoju inteligencji. Finalistka programu The Voice of Poland, laureatka wielu muzycznych festiwali, wokalistka, autorka tekstów i muzyki, aktorka Krakowskiego Teatru Muzy.

Spotkania odbędą się w terminach 31 maja oraz 7 czerwca. Projekt „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Najnowsze

To Top