Z miasta

Msza z okazji święta Patronki Miasta

Jaworzno w tym roku świętuje 120. lat od otrzymania praw miejskich, a z tej okazji odbywa się wiele imprez i wydarzeń. Prezydent miasta wraz z kustoszem Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Osiedlu Stałym zapraszają 27 czerwca o godzinie 12:00 na uroczystą Mszę Świętą z okazji święta Patronki Miasta.

Pewnie nie wszyscy mieszkańcy Jaworzna zdają sobie sprawę z tego, że miasto ma też swoją patronkę. 18 sierpnia 2005 r. Komitet Organizacyjny obchodów Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Jaworznie, w związku z ogłoszonym w mieście Rokiem Jana Pawła II, Honorowego Obywatela Jaworzna, zwrócił się do Prezydenta Jaworzna o poparcie przez miasto wniosku o ogłoszenie Matki Bożej Nieustającej Pomocy – Patronką Jaworzna. Pod wnioskiem Komitetu Organizacyjnego podpisało się blisko siedem tysięcy mieszkańców naszego miasta. Uwzględniając ten wniosek, Rada Miejska ogłosiła Matkę Bożą Nieustającej Pomocy Patronką Jaworzna. 15 października 2005 roku miała miejsce uroczystość, w czasie której zawierzono Matce Bożej Nieustającej Pomocy – Mieszkańców Miasta Jaworzna.
W dzień odpustu parafialnego ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, 27 czerwca 2006 r. podczas mszy pod przewodnictwem biskupa sosnowieckiego Adama Śmigielskiego Matka Boża została uznana za patronkę naszego miasta.

Co roku podczas opustu w sanktuarium na Osiedlu Stałym odbywa się uroczysta msza święta, na którą zaproszeni są wszyscy mieszkańcy. Nie inaczej będzie i tym razem.

Najnowsze

To Top