Kultura i rozrywka

Odjazdowe Dni Jaworzna

Po roku wymuszonej przez pandemię przerwy powracają muzyczne obchody Dni Jaworzna. Tym razem będą miały zupełnie nową formułę, a miasto przemierzał będzie… imprezowy autobus.

Dni Jaworzna od lat kojarzą się z dużymi plenerowymi imprezami, na których bawią się setki, a nawet tysiące mieszkańców Jaworzna i okolic. Czasy jednak się zmieniły, a na razie jeszcze organizowanie dużych imprez jest ze względów bezpieczeństwa skomplikowane. Miejskie Centrum Kultury i Sportu znalazło jednak sposób na to, by Dni Jaworzna mogły się odbyć, a także by w zabawie mogło uczestniczyć jak najwięcej mieszkańców. W weekend
26 i 27 czerwca do Jaworzna zawita specjalny piętrowy autobus z odkrytym dachem. Na takiej nietypowej scenie imprezę rozkręcać będą GrubSon i DJ C-BooL. Autobus zawita do pięciu miejsc w Jaworznie, które zwykle są chętnie odwiedzane przez spacerowiczów. Zarówno w sobotę, jak i niedzielę impreza rozpocznie się o 16:00, a pierwszą stacją imprezobusu będzie Sosina. Następnie co godzinę koncert będzie przenosił się do kolejnych lokalizacji. Autobusowa scena zawita kolejno do Geosfery, parku Lotników na Osiedlu Stałym, Parku na Podłężu, a zakończenie odbywać się będzie na Plantach w centrum.

– W sumie w ramach Odjazdowych Dni Jaworzna w ostatni weekend czerwca w naszym mieście odbędzie się 10 minikoncertów, bo obaj artyści wystąpią na każdym z pięciu przystanków. Dzięki takiej organizacji tego wydarzenia unikniemy gromadzenia się tłumów, a zabawa będzie bezpieczna – mówi Monika Komańska, Pełnomocnik ds. organizacyjnych w MCKiS.

Każdy występ potrwa około 25 minut, a artyści postarają się rozruszać publikę swoimi przebojami. Jak już wspomnieliśmy, na scenie zobaczymy popularnego polskiego rapera, wokaliste i producenta muzycznego – GrubSona. GrubSon święci triumfy w internecie, a jego utwór „Na Szczycie”, jako pierwszy hip-hopowy kawałek, zdobył ponad 100 milionów wyświetleń w serwisie YouTube. GrubSonma na swoim koncie złote i platynowe płyty. Towarzyszyć mu będzie DJ C-BooL, który na co dzień zajmuje się muzyka klubową. Jest didżejem i producentem znanym w całej Polsce i za granicą. Polak do tej pory prezentował swoje muzyczne dzieła między innymi w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Austrii, czy w Niemczech. Nowa formuła Dni Jaworzna zapowiada się bardzo ciekawie – chociaż oczywiście dopiero podczas koncertów przekonamy się – jak sprawdzi się w praktyce. To nietypowe rozwiązanie – na nietypowe czasy, w jakich przyszło nam żyć i dobrze, że przynajmniej w takiej formule święto miasta będzie się mogło odbyć i dać nam wszystkim odrobinę zabawy.

Najnowsze

To Top