Z miasta

Targi Pracy powracają

Po pandemicznej przerwie Powiatowy Urząd Pracy w Jaworznie zaprasza na czerwcowe Targi Pracy. Tym razem Targi odbywać się będą w poniedziałek (28 czerwca) na jaworznickim rynku, a towarzyszyć im będzie sporo atrakcji.

Targi Pracy regularnie organizowane są przez jaworznicki Urząd Pracy i zwykle cieszą się sporym zainteresowaniem. W ubiegłym roku, ze względu na pandemię, nie mogły się odbyć. Sytuacja epidemiologiczna poprawiła się jednak na tyle, że jeszcze w czerwcu ruszy ich kolejna edycja. Krajowe i zagraniczne oferty pracy, wolontariat, wymiana kulturowa, projekty dla młodych, ciekawe prelekcje czy stoiska eksperckie, to tylko niektóre propozycje przygotowane przez PUP Jaworzno. Podczas imprezy mieszkańcy nie tylko Jaworzna, będą mogli sięgnąć po ofertę zarówno Urzędu Pracy jak i Ochotniczych Hufców Pracy, Młodzieżowych Centrów Kariery, Agencji Zatrudnienia czy Pracodawców.

– Wakacyjne Targi Pracy #PRACA #PASJA #WAKACJE to inicjatywa adresowana szczególnie do absolwentów, osób młodych uczących się dziennie, zaocznie i wieczorowo, którzy w trakcie przerwy wakacyjnej chcą podjąć pracę lub zrobić coś ciekawego i pożytecznego – zapowiadają urzędnicy.

W programie Targów znajdziemy panel poświęcony tematowi: „Zawód z pasją – czyli jak pasja staje się pracą”. Gośćmi specjalnymi panelu będą jaworznianie, którzy osiągnęli niecodzienne sukcesy, a swoją przygodę z biznesem zaczynali ze wsparciem Urzędu Pracy: Monika Szlósarczyk – zdobywczyni złotych medali na arenie międzynarodowej w dziedzinie stylizacji paznokci oraz Łukasz Trafiałek – finalista XII edycji programu Mam Talent.

Dla tych, którzy jeszcze nie spisali się w Narodowym Spisie Powszechnym, będzie przygotowane stoisko, przy którym w 10 minut będzie można wywiązać się z obowiązku wciąż odkładanego na później. Zwieńczeniem tegorocznych Targów Pracy będzie akrobatyczny pokaz z udziałem ACRO STUDIO z Katowic pod przewodnictwem Łukasza Trafiałka.

Powiatowy Urząd Pracy w Jaworznie zaprasza na rynek na Targi w poniedziałek 28 czerwca w godzinach od 12:00 do 15:30.

Najnowsze

To Top