Bezpieczeństwo

Nagroda dla małego bohatera

W 2019 roku chora mama 5-letniego Jasia straciła przytomność. Wtedy chłopiec wziął do ręki telefon i chciał zadzwonić po karetkę. Szczęśliwie w tym samym czasie zadzwoniła do niego ciocia, której chłopiec wszystko opowiedział, a kobieta wezwała pomoc. 11 czerwca Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Duda osobiście pogratulowali Jasiowi wspaniałej postawy.

Dwa tygodnie temu Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Duda w ramach „Bezpiecznych wakacji z Parą Prezydencką” gościli w pałacowych ogrodach dzieci z całej Polski. W wydarzeniu uczestniczył mały bohater z Jaworzna, który dwa lata temu wezwał pomoc do nieprzytomnej mamy. Lekarze twierdzą, że dzięki tej postawie chłopiec najprawdopodobniej uratował mamie życie. Prezydent wraz z małżonką wyróżnili chłopca i pogratulowali mu wspaniałej i godnej naśladowania postawy.

Kilka dni temu Komendant Miejski Policji w Jaworznie insp. dr Piotr Uwijała gościł w murach jaworznickiej komendy Jasia wraz z mamą. Szef jaworznickich Policjantów również pogratulował chłopcu postawy niewątpliwie zasługującej na ogromne uznanie i wręczył mu drobne upominki. Jaworzniccy Policjanci przygotowali dla chłopca jeszcze kilka niespodzianek. Jasiu przebrany w policyjny mundur zwiedził komendę, oglądał wyposażenie policyjne, a na końcu mierzył prędkość nadjeżdżających pojazdów. Komendant Uwijała zaprosił Jasia wraz z mamą na uroczyste obchody Święta Policji, które odbędą się na terenie jaworznickiej komendy w dniu 12 lipca 2021 roku.

Ta sytuacja pokazuje, jak ważne jest uczenie dzieci od najmłodszych lat zasad związanych z udzielaniem szeroko rozumianej pierwszej pomocy. Wspaniała postawa 5-letniego Jasia uratowała życie jego mamie. Jaworzniccy Policjanci życzą chłopcu i jego rodzinie wszystkiego, co najlepsze.

Źródło: KMP w Jaworznie

Najnowsze

To Top