Sport i rekreacja

Ciężkowianka udanie kończy sezon

Miniony tydzień był udany dla drużyn LKS „Ciężkowianka” Jaworzno. Seniorzy ostatecznie zajęli 3. miejsce w chrzanowskiej A klasie, a sukcesy święciła też klubowa młodzież.

W minioną środę młodzicy Ciężkowianki szkoleni przez Szymona Pieczkę oraz Pawła Bulgę w finale Turnieju „Mała Piłkarska Kadra Czeka…” – będącym nieoficjalnymi Mistrzostwami Zrzeszenia LZS w województwie śląskim na kameralnym obiekcie LKS „Liswarta” Lisów w powiecie lublinieckim po wygranej 7-1 z MGLKS „Liswarta” Krzepice w „małym finale” zajęli 3. miejsce w województwie. Kadrę na turniej finałowy tworzyli: Ślusarczyk Bartosz, Dryja Radosław, Doroz Krzysztof, Struski Patryk, Pstraś Szymon, Kuzak Jakub, Bachowski Wojciech, Drabik Kamil, Rabiasz Wojciech, Nowak Adam i Frączek Jakub.

Trzy dni później młodzicy „Ciężkowianki” w samo południe, mimo momentami ulewnego deszczu, zmierzyli się w ramach 12. ostatniej kolejki rozgrywek I ligi Małopolski Zachodniej na stadionie w Ciężkowicach ze „Skawą” Wadowice. Już w 2 minucie goście za sprawą Bartoszewicza wyszli na prowadzenie. Ambitna walka ciężkowiczan przyniosła efekt w postaci wyrównania za sprawą celnego trafienia Szymona Pstrasia. Osiem minut później zwycięską bramkę zdobył Kamil Drabik. Tym samym młodzi piłkarze z Ciężkowic – którzy jesienią – wygrali rozgrywki w chrzanowskiej lidze młodzików D1 ostatecznie uplasowali się na 9. miejscu wśród 13 teamów występujących w rozgrywkach I Ligi Małopolski Zachodniej.

Wśród drużyn młodzieżowych LKS „Ciężkowianka” na wyróżnienie zasługuje wicemistrzostwo Podokręgu Chrzanów orlików prowadzonych przez Grzegorza Dryję oraz 3. miejsce młodzików młodszych w swojej klasie rozgrywkowej Podokręgu Chrzanów.

Wszyscy jednak czekali na sobotni występ seniorów. Czy porażka sprzed tygodnia była tylko wypadkiem przy pracy i „ciężkowicki walec” zrehabilituje się za niespodziewaną porażkę na własne życzenie z „Tęczą” Tenczynek 2-3? Podrażnieni w swojej ambicji gracze „Ciężkowianki” od początku przejęli inicjatywę na boisku w Jankowicach pokonując miejscową „Wisłę” 5-0, która jesienią zremisowała w Ciężkowicach 3-3. Łupem bramkowym podzielili się – jak na kapitana przystało – Mariusz Biel, zdobywca 3 bramek oraz „Holendrzy” Kamil Warzecha i Tomasz Warzecha po 1. Tym samym „Ciężkowianka” w 28 spotkaniach sezonu zasadniczego zwyciężyła 21 razy, przy 2 remisach i 5 porażkach oraz stosunku bramkowym 108-33 zajmując aktualnie 2 miejsce w rozgrywkach chrzanowskiej Keeza klasy A. Prawdopodobnie jednak po przyznaniu „Błyskawicy” Myślachowice 3 punktów za nierozegrany mecz z Dulową i osiągnięciu tej samej ilości 65 punktów przez Myślachowice, „Ciężkowiankę” oraz „Start” Kamień i zastosowaniu małej tabelki dla tej trójki zespołów ostatecznie ciężkowicki team zajmie miejsce na najniższym stopniu podium tj. trzecie. Udział w rozgrywkach jest dofinansowany z budżetu Miasta Jaworzna w ramach realizacji zadania publicznego „Ciężkowianka w grze” oraz „Profilaktyczne Rozmaitości 2”..

Najnowsze

To Top