Biznes - inwestycje

Rusza kolejny etap przebudowy ul. Martyniaków

We wtorek (6 lipca) rusza kolejny już etap przebudowy ulicy Martyniaków. Podczas jego trwania jeden pas jezdni będzie dostępny dla ruchu jednokierunkowego na odcinku od ulicy Wojska Polskiego do Promiennej.

Gruntowna przebudowa ulicy Martyniaków, która jest jedną z największych obecnie realizowanych w mieście inwestycji drogowych, ruszyła w marcu, a pierwszy etap dobiega końca. Od wtorku roboty będą prowadzone na lewym pasie ruchu z utrzymaniem ruchu jednokierunkowego. Wykonawca zapewnia też możliwość dojazdu do posesji i firm.

Ulica Martyniaków po remoncie zyska nowe oblicze. W praktyce w całości zostanie rozebrana i zbudowana od podstaw, razem z systemem odwodnienia. Nowa konstrukcja drogi będzie wzmocniona, tak by w przyszłości mogła przyjąć nawet bardzo intensywne natężenie ruchu. Ważnym elementem będzie dodanie kolejnego pasa do skrętu na obwodnicę Dąbrowy Narodowej. Ma to umożliwić skręt w lewo z dwóch pasów, a nie jednego jak dotąd. Dzięki temu więcej samochodów skręci w lewo na pojedynczym zielonym sygnale. Przejścia dla pieszych zostaną doświetlone lampami wertykalnymi, oświetlone zostaną również okolice przystanków autobusowych i same wiaty. Zabudowana zostanie również stacja meteorologiczna informująca kierowców za pomocą aktywnych znaków drogowych o warunkach drogowych i stanie nawierzchni jezdni. Od ul. Wojska Polskiego do Energetyków zostanie również poprowadzona nowa asfaltowa droga dla rowerów. Po przebudowie dopuszczalna prędkość na ulicy Martyniaków zostanie podniesiona do 70 km/h

Generalnym wykonawcą całej inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg DROGOPOL-ZW Sp. zo.o. z siedzibą w Katowicach. Koszt przebudowy tego etapu ulicy Martyniaków wyniesie ponad 10,5 mln zł, z czego nieco ponad 3,9 mln zł stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. W kosztach przebudowy sieci kanalizacji sanitarnej partycypuje także spółka Wodociągi Jaworzno sp. z o.o. Zakończenie prac przewidziano na połowę marca 2022 roku.

Najnowsze

To Top