Sport i rekreacja

Integracyjny Piknik Rodzinny LKS „Ciężkowianka”

Ciężkowianka zakończenie piłkarskiego sezonu uczciła podczas rodzinnego pikniku, który odbywał się na klubowych obiektach.

W minioną sobotę w Ciężkowicach młodzi zawodnicy, rodzice oraz działacze Ciężkowianki spotkali się na pikniku rodzinnym z okazji zakończenia sezonu piłkarskiego orlików. Spotkanie odbywało się w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Profilaktyczne Rozmaitości 2” dofinansowanego z budżetu Gminy Jaworzno

Szkoleniowcem drużyny orlików, która w minionym sezonie została wicemistrzem chrzanowskiego Podokręgu w swojej kategorii wiekowej jest Grzegorz Dryja. Z kolei ich starsi koledzy w kategorii młodzików zajęli 3. miejsce w Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej „Piłkarska Kadra Czeka” w Lisowie w powiecie lublinieckim – będącym nieoficjalnymi mistrzostwami Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS. Podczas zakończenia sezonu pożegnano adeptów piłki nożnej z rocznika 2010, którzy przejdą jesienią do starszej kategorii wiekowej młodzików. Młodzież LKS „Ciężkowianka” pod okiem Prezes Zarządu Miejskiego PCK w Jaworznie Anny Grelowskiej uczestniczy w programie profilaktycznym opartym na amerykańskim programie Dawida W. Johnsona „Podaj dłoń”, który jest rekomendowany dla młodzieży przez Instytut Psychologii Zdrowia i Trzeźwości, Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Warszawie.

W trakcie rodzinnego pikniku profilaktycznego młodsi i starsi uczestniczyli w ciekawej zabawie oraz zdrowym ruchu połączonym z rywalizacją konkursową. O słodki poczęstunek zadbali tradycyjnie państwo Janina i Marek Banasikowie. W miłej atmosferze spędzono czas przy wspólnym grillu, który udostępnił oraz w sposób fachowy obsługiwał przed laty doskonały obrońca, a obecnie wiceprezes zarządu LKS „Ciężkowianka” niezawodny Janusz Pieczara. Nie mogło zabraknąć oczywiście tradycyjnego integracyjnego meczu Dzieci kontra Rodzice. Młodzież w szeregach której zagrali trenerzy Grzegorz Dryja i Szymon Pieczka ostatecznie zwyciężyła 9-8, mimo, iż po 10 minutach dorośli prowadzili już 3-0 – a w ich szeregach brylowali Tomasz Banaś i Andrzej Panek (który zaangażowanie w grze przypłacił w końcówce kontuzją). Na zakończenie trener Grzegorz Dryja wraz z prezesem Januszem Ciołczykiem wręczyli wyróżniającym się zawodnikom piłki i inne nagrody rzeczowe. Zarząd LKS „Ciężkowianka” dziękuje za wsparcie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaworznie, „VENTIX” sp. z o.o. i państwu Joannie i Tomaszowi Banaś, pani Agnieszce Dryja oraz wszystkim, którzy byli zaangażowani w całym sezonie oraz przy organizacji pikniku.

Najnowsze

To Top