Bezpieczeństwo

Areszt za śmiertelne pobicie

W maju w jednym z mieszkań na terenie Jaworzna znaleziono zwłoki mężczyzny, których stan wskazywał na ciężkie pobicie. Po dokładnym śledztwie kryminalni zatrzymali 32-latka, podejrzanego o pobicie ze skutkiem śmiertelnym.

Do zdarzenia doszło w nocy z 8 na 9 maja. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że sprawca wdarł się do wynajmowanego przez pokrzywdzonego mieszkania i wszczął awanturę. Następnie zaczął zadawać uderzenia i kopnięcia pokrzywdzonemu 64-latkowi. Po awanturze sprawca zbiegł z mieszkania. W wyniku powstałych obrażeń mężczyzna zmarł. Ciało pokrzywdzonego po dwóch dniach odnalazł i powiadomił mundurowych jego znajomy, który przyszedł w odwiedziny.

Przesłuchania świadków i inne działania policjantów z Wydziału Kryminalnego jaworznickiej komendy, przyczyniły się do ustalenia i zatrzymania sprawcy tego zdarzenia. Mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek 26 lipca. Osobą podejrzewaną o pobicie jest 32-letni mieszkaniec Jaworzna. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu przez prokuratora zarzutu pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Sąd przychylił się do złożonego wniosku i zadecydował o umieszczeniu podejrzanego na najbliższe 3 miesiące w tymczasowym areszcie. Za takie przestępstwo mężczyźnie grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Jaworznie

Najnowsze

To Top