Sport i rekreacja

Młoda Ciężkowianka zagrała dla Janka Kozuba

W ubiegłą niedzielę (1 sierpnia) młodzicy Ciężkowianki pod opieką szkoleniową Andrzeja Majki i Janusza Ciołczyka w ramach wydarzenia pod nazwa „Serce Trzebini bije dla Janka” wzięli udział w charytatywnym turnieju piłkarskim zorganizowanym na obiekcie w Sierszy przez Akademię Sportu Nowoczesnego, UKT Yonex Trzebinia oraz UKS Górnik Siersza.

Mały Janek Kozub z Chrzanowa od urodzenia choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA typu 1). To bardzo rzadka choroba, w której z powodu wady genetycznej obumierają neurony w rdzeniu kręgowym. Mutacja genetyczna niszczy nie tylko mięśnie odpowiedzialne za poruszanie się, ale także te najważniejsze, dzięki którym dziecko oddycha. Jeszcze kilka lat temu dzieci takie jak Janek były skazane na powolną śmierć w męczarniach. Teraz pojawiły się nowoczesne terapie, które dają nadzieję. Terapia genowa do niedawna dostępna była jedynie w Stanach Zjednoczonych, ale teraz możliwa jest również w Polsce. Niestety nie podlega refundacji, a jej koszt to ponad 9 milionów złotych. Rodzice nie poddają się, i dzięki wsparciu wolontariuszy z Armii Janka zdołali już uzbierać ponad 7 milionów złotych

W akcję pomocy włączyła się również Ciężkowianka, której młodzicy wystartowali w turnieju charytatywnym. Co prawda podczas turnieju dzieci klasyfikacja końcowa nie była prowadzona, gdyż postawiono przede wszystkim na dobrą zabawę oraz charytatywny cel. Warto jednak podkreślić, że młodzi adepci ciężkowickiej piłki pokonali MKS Trzebinia 5:1, LKS Ruch Młoszowa 4:1 oraz zremisowali z Górnikiem Siersza 1:1 i w nieoficjalnej klasyfikacji zajęli pierwsze miejsce. Uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale ufundowane przez Gminę Trzebinia. Wyniki jednak nie były najważniejsze, a całość wniesionej opłaty startowej została wrzucona wprost do puszek, których organizacja zajęły się wolontariuszki z Armii Janka. Udział Ciężkowianki w turnieju, związany z transportem na miejsce zawodów, był dofinansowany z budżetu miasta Jaworzna.

Skład Ciężkowianki: Filip Panek – Adrian Bieniek, Karol Falkowski, Tomasz Ziaja, Igor Banaś, Patryk Struski, Kamil, Drabik, Mateusz Ściera, Wojciech Pikul, Dominik Górecki.

Wyniki:

Ciężkowianka – MKS Trzebinia 5:1 (Kamil Drabik x3, Karol Falkowski, Adrian Bieniek)

Ciężkowianka – UKS Górnik Siersza 1:1 (Karol Falkowski)

Ciężkowianka Ruch Młoszowa 4:1(Kamil Drabik x2, Karol Falkowski, Kamil Struski)

Najnowsze

To Top