Z miasta

Spisz się w… bibliotece

W poniedziałek (9 sierpnia 2021) w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy Rynku Głównym uruchomiony zostanie mobilny punkt spisowy, obsługiwany przez rachmistrzów spisowych. Punkt będzie działał codziennie w godzinach popołudniowych i będzie dostępny dla wszystkich, którzy jeszcze nie dopełnili spisowego obowiązku.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań ruszył 1 kwietnia i potrwa jeszcze przez kilka tygodni. W ostatnich tygodniach Pracownicy Gminnego Biura Spisowego, chcąc ułatwić mieszkańcom Jaworzna dopełnienie obowiązku spisowego, zorganizowali mobilne punkty spisowe w dzielnicach naszego miasta, które cieszyły się sporym zainteresowaniem. Od poniedziałku rusza nowy punkt stacjonarny w centrum miasta, który będzie miał swoją siedzibę w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Punkt będzie czynny w następujących dniach:

  • poniedziałek, 9 sierpnia godz. 15:15 -17:00,
  • wtorek, 10 sierpnia godz. 15:15 -17:00,
  • środa, 11 sierpnia godz. 15:15 -17:00,
  • piątek, 13 sierpnia godz. 14:15 -17:00.

– Wszystkie osoby które jeszcze nie wypełniły obowiązku spisowego w ramach trwającego od kwietnia Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021, zachęcamy do skorzystania z możliwości spisania się w punkcie mobilnym. Należy pamiętać, że udział w spisie jest obowiązkiem ustawowym każdego z nas – przypominają urzędnicy.

Każdy może oczywiście spisać się także samodzielnie przez aplikację na stronie spis.gov.pl. Alternatywną metodą jest spis przez telefon pod numerem infolinii spisowej 22 279 99 99. Osoby nieposiadające dostępu do internetu lub sprzętu komputerowego, mogą skorzystać z przygotowanego stanowiska do samospisu w Urzędzie Miejskim w Jaworznie.

Z osobami, które nie spiszą się samodzielnie, skontaktują się rachmistrze spisowi. Nie można odmówić im przekazania danych do spisu. Mogą odwiedzić respondenta w jego domu lub przeprowadzić wywiad telefoniczny. Rachmistrzowie dzwonią do respondentów tylko i wyłącznie z numeru 22 828 88 88. Jeżeli respondent nie odbierze telefonu, otrzyma powiadomienie SMS z prośbą o kontakt ze swoim rachmistrzem. Każdy rachmistrz spisowy ma oficjalny identyfikator wydany przez Wojewódzkie Biuro Spisowe zawierający imię i nazwisko, numer, godło oraz informację o przetwarzaniu danych osobowych. Tożsamość rachmistrza można zweryfikować: poprzez specjalnie przygotowaną aplikację dostępną na stronie rachmistrz.stat.gov.pl lub poprzez kontakt z infolinią spisową pod numerem 22 279 99 99.

Najnowsze

To Top