Bezpieczeństwo

Wandal zatrzymany

Policja zatrzymała wandala, który w poniedziałkowy wieczór powybijał kilka okien bloku mieszkalnego przy ulicy Koszarowej w Szczakowej. Teraz odpowie za zniszczenie mienia oraz za występek o charakterze chuligańskim.

W poniedziałkowy wieczór dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie otrzymał zgłoszenie, że w bloku mieszkalnym znajdującym się na ulicy Koszarowej, nieznany mężczyzna miał, wybijać szyby kopiąc w nie.

Na miejsce został niezwłocznie skierowany patrol Policji, niestety mężczyzna zbiegł przed przyjazdem służb. Jaworzniccy funkcjonariusze dokonali oględzin miejsca zdarzenia. Po szybkich działaniach śledczych ustalono i zatrzymano podejrzewanego. Jak się okazało był nim 18-letni mieszkaniec naszego miasta. Mężczyzna przyznał się do popełnienia czynu, natomiast nie potrafił dokładnie sprecyzować dlaczego to zrobił, prawdopodobnie chciał w ten sposób odreagować swoją złość i agresję po kłótni z dziewczyną. Mieszkańcy bloku oszacowali straty i złożyli stosowne zawiadomienie. Młody mężczyzna odpowie teraz przed sądem za zniszczenie mienia, działając w sposób chuligański. Za popełniony czyn grozi mu pozbawienie wolności nawet do lat 5.

Źródło: KMP w Jaworznie

Najnowsze

To Top