Sport i rekreacja

Ciężkowicki marsz z kijami

Lato to pora roku, którą szczególnie lubią miłośnicy spacerów z kijami. Długie dni i przyroda w pełnym rozkwicie sprzyjają wspólnej eksploracji urokliwych zakątków miasta podczas kolejnych rajdów nordic walking.

Latem w mieście organizowanych jest wiele rajdów otwartych dla wszystkich, którzy lubią spacerować z kijami. Nordic walking to świetny sposób spędzania czasu. Pozwala zadbać o zdrowie i kondycję i rozruszać mięśnie. Jest to dyscyplina dostępna praktycznie dla każdego – niezależnie od wieku i formy fizycznej. LKS Ciężkowianka od lat promuje zdrowy styl życia i regularnie organizuje sportowe imprezy. Tym razem klub z Ciężkowic zaprasza do VI edycji Ciężkowickiego Rajdu Nordic Walking. Impreza odbywać się będzie w niedzielę 29 sierpnia i połączona będzie z 23. Memoriałem Jana Ciołczyka, a także obchodami jubileuszu 70-lecia klubu i 75-lecia zrzeszenia LZS. Biuro zawodów czynne od godziny 12:00 zlokalizowane będzie tuż przy siedzibie klubu na ul. Ciężkowickiej. Uczestnicy na trasę ruszą o godzinie 13:00. Zgłoszenia chętnych do udziału w rajdzie przyjmowane są w formie elektronicznej na adres j.ciolczyk@vp.pl. Rajd jest ogólnodostępny i bezpłatny. Organizator określił limit uczestników na 80 osób.

Zanim zaczniemy naszą przygodę z nordic walking. warto wcześniej zapoznać się z właściwymi technikami używania kijów. Dlatego Klub Niko z Byczyny razem z Decathlonem zapraszają na II Letnią Akademię Nordic Walking. Pierwsza część akademii odbywać się będzie w poniedziałek 23 sierpnia w centrum przy sklepie Decathlon o godzinie 17:30. Z kolei w sobotę 28 sierpnia impreza przeniesie się do Byczyny. Przy klubie Niko od 9:00 odbywać się będzie druga część akademii, a następnie jej uczestnicy razem z grupą Nordic Walkers ruszą w około 7-kilometrową trasę. Liczba miejsc dla uczestników jest ograniczona, na wydarzenie można zapisać się pod numerem telefonu (32) 616 17 53.

Warto przypomnieć, że to cały czas trwają jeszcze zapisy do udziału w największym miejskim rajdzie organizowanym przez MCKiS. Zaplanowany na 22 sierpnia przejdzie przez malownicze okolice wokół ośrodka GEOsfera oraz osiedli Dobra, Chrząstówka i Warpie. Trasa rajdu odbędzie się na odcinkach o długości około 9 km (dla osób zaawansowanych) i 6 km (dla osób chcących pokonać dystans rekreacyjnie). Zawodnicy sami zadecydują, który dystans pokonają. Do udziału w tej imprezie można zapisać się droga elektroniczną na stronach internetowych Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.

Najnowsze

To Top