Kultura i rozrywka

Filmowcy kręcą w Jaworznie

Ruszyły zdjęcia do filmu „Rój”, w którym grają aktorzy tacy jak Roma Gąsiorowska czy Eryk Lubos. Część zdjęć jest realizowana także w Jaworznie.

Film „Rój” to jedno z ciekawszych przedsięwzięć polskiej kinematografii. Jest to pierwszy polski film finansowany metodą tzw. crowdinvestingu. Do jego produkcji dołożyło się trzystu inwestorów, a producenci zebrali prawie 2 mln zł na platformie Crowdway, sprzedając akcje. Budżet filmowy został tak pomyślany, żeby zwrócił się już na wczesnym etapie dystrybucji kinowej. Zdjęcia do filmu kręcone będą głównie na pomorzu w Orzechowie Morskim pod Ustką, ale także Jaworzno okazało się świetnym miejscem dla filmowców. To właśnie w naszym mieście kręcone są podwodne sceny. Pierwszy klaps na planie już padł, ale na końcowe efekty trzeba będzie poczekać kilka miesięcy.

„Rój” zapowiada się intrygująco. Jest to historia rodziny, która w walce o swoją wolność podejmuje radykalną decyzję, na zawsze opuszcza znaną sobie cywilizację i zamieszkuje bezludną wyspę. Upragniona wolność zderza się jednak z trudami przetrwania, z koniecznością walki z dziką przyrodą – wyspa staje się kolejną pułapką. W walce o wydostanie się z niej, trzeba będzie pokonać tych, których się kocha. Rój to wciągający thriller poruszający ważne tematy egzystencjalne. Reżyserem i współautorem scenariusza do filmu jest gliwiczanin Bartek Bala. – Jest wiele powodów, dla których pragnę opowiedzieć tę historię. Chcę pokazać Rodzinę, która mierzy się z ekstremalną próbą stworzenia idealnej społeczności. Chcę pokazać Świat absolutnej wolności, o którym ludzie marzą, nie mając świadomości, jak wygląda naprawdę. Chcę wreszcie pokazać, że każda skrajność, nawet ta wynikająca z najszczerszych intencji, może skończyć się tragedią. Chcę wzbudzić czujność w każdym z nas, że pozorny raj może okazać się piekłem. Ponieważ zawsze powinniśmy być wyczuleni wobec każdej formy skrajności – mówi.

Foto: mat. pras.

Najnowsze

To Top