Bezpieczeństwo

Prośba do właścicieli czworonogów

Jeśli posiadasz w swoim domu, na podwórku wolno biegającego psa i w dniu przypadającym na odbiór odpadów wystawiłeś pojemnik na śmieci przed posesję, to pamiętaj o sprawdzeniu, czy prawidłowo zamknięta została brama, furtka, tak aby pies nie mógł wydostać się na ulice.

Z troski o swoich pracowników z takim apelem do mieszkańców w ostatnim czasie zwróciły się Wodociągi Jaworzno. Niedawno bowiem doszło do groźnego incydentu. Pracownicy odbierający śmieci z jednej z nieruchomości na terenie Jaworzna, zostali zaatakowani i o mało nie pogryzieni przez agresywnie zachowującego się psa. Skończyło się na szybkiej ucieczce, potłuczeniach i wielkim strachu. Jednak finał tej akcji mógł być tragiczniejszy w skutkach i zakończyć się trwałym uszczerbkiem na zdrowiu oraz prawnymi konsekwencjami dla właściciela czworonoga.

Prosimy pamiętać! Zabronione jest puszczanie psów bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację jego właściciela. Psy mogą być puszczane luzem tylko na terenie prywatnym pod warunkiem, że teren ten jest szczelnie ogrodzony w taki sposób, aby pies nie miał możliwości wyjścia, a nieruchomość musi być oznakowana tabliczką z odpowiednim ostrzeżeniem.

Najnowsze

To Top