Bezpieczeństwo

Zatrzymany poszukiwany kierowca

W niedzielę (3 października) około drugiej w nocy policjanci z jaworznickiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę Audi, który miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. To nie jedyny problem kierowcy z Sosnowca. Okazało się, że jeździł samochodem pomimo zakazu i był poszukiwany przez sąd.

W niedzielę około drugiej w nocy Policjanci z jaworznickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej samochód Audi. Po podejściu i krótkiej rozmowie z kierującym okazało się, że jest on nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Mundurowi uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę i już w radiowozie poprosili o dokumenty. Jak się okazało, kierowca nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów, ponieważ zostały mu one zatrzymane. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie informacyjnej okazało się, że 35-latek jest poszukiwany przez sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna trzeźwiał w policyjnym areszcie. Nazajutrz usłyszał zarzuty. Następnie trafił już do zakładu karnego, gdzie rozpocznie „odsiadkę”.

Dziwne zachowanie kierowcy na drodze może świadczyć o tym, że jest on pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. W takim wypadku niezwłocznie powiadom policję. Zadzwoń pod numer 112.

Źródło: KMP w Jaworznie

Najnowsze

To Top