Sport i rekreacja

Jesienne zmagania bokserów

Sympatycy boksu w najbliższych tygodniach nie będą mogli narzekać na nudę. W Jaworznie odbędą się trzy wydarzenia, a w boju będzie można zobaczyć zarówno zawodowych pięściarzy, jak i olimpijskie nadzieje.

Odnowiona hala w centrum Jaworzna 29 października stanie się areną zmagań świetnych bokserów. Organizatorzy Babilon Boxing Show zapowiadają spore emocje. W walce wieczoru Ryan Ford (17-6, 12 KO) sprawdzi ambitnego Łukasza Staniocha (7-0, 2 KO). Dla Staniocha pojedynek z doświadczonym Kanadyjczykiem będzie najtrudniejszym testem w dotychczasowej karierze. Polak ma na swoim koncie sześć pojedynków na zawodowych ringach. W ostatniej walce wygrał z Robertem Talarkiem, a wcześniej pokonał przed czasem Rafała Jackiewicza. Ryan Ford, występujący na zawodowych ringach od 2010 roku, 17 walk wygrał, a sześć przegrał. Organizatorzy poinformowali, że w trakcie tej samej imprezy rękawice skrzyżują niepokonani Jan „Iron” Lodzik (6-0, 1 KO) i Patrik „Rocky” Balaž (4-0, 1 KO), a 21-letniego Piotra Szmajdę (6-0, 3 KO) sprawdzi doświadczony Michał Syrowatka (22-5, 7 KO). Promotorami gali Babilon Boxing Show w Jaworznie są Tomasz Babiloński, Zbigniew Krok, Wach Boxing Team i Jerzy Mazur. Gala będzie transmitowana na kanałach Polsat Box oraz w aplikacji ipla. Bilety na to wydarzenie dostępne są w cenie od 80 zł na stronie eventim.pl.

Młodzież na ringu

Po takim wstępie do sportowego weekendu przyjdzie czas na zmagania zawodników, którzy w przyszłości mogą stanowić o sile polskiego boksu. Na sobotę i niedzielę zaplanowano II Turniej Bokserski Nadziei Olimpijskich dzieci i młodzieży im. Janusza Gortata. Zawodnicy i trenerzy Akademii Boksu Roberta Gortata zapraszają na ciekawe młodzieżowe pojedynki. Adepci pięściarstwa z roczników 2007 i 2008 stoczą kilka ciekawych pojedynków. W sobotę o godzinie 13:00 i 16:00 odbędą się półfinały, natomiast niedzielne finały zaplanowano na godzinę 11:00.

Także kolejny weekend pełen będzie pięściarskich emocji. W niedzielę (7 listopada) również na Hali Widowiskowo-Sportowej odbywać się będzie XV Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Roberta Kopytka. W jego ramach przygotowano Galę Boksu Olimpijskiego. Pięściarze z Jawor Teamu zmierzą się z rywalami z dalekiej Islandii z klubu Hnefaleikafélag Kópavogs. Pierwsze walki rozpoczną się o godzinie 11:00. Dzień wcześniej o godzinie 17:00 w Galerii Galena odbędzie się tradycyjne ważenie zawodników. Podczas gali odbędzie się licytacja rękawic podarowanych i podpisanych przez polskiego mistrza Tomasza Adamka. Cała kwota z licytacji przeznaczona zostanie na leczenie i rehabilitację małego Adrianka, który od urodzenia zmaga się z ciężkimi chorobami.

Najnowsze

To Top