Sport i rekreacja

Historyczne medale zawodników Satori

Końcem października w Lizbonie odbywały się Mistrzostwach Świata Judo Kata. Wśród reprezentantów Polski znaleźli się także trenerzy Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno, którzy sięgnęli po cenne medale.

Rozgrywane tym razem w stolicy Portugalii zawody, to zdecydowanie najważniejsza impreza odbywająca się pod auspicjami Międzynarodowej Federacji Judo (IJF). W tym roku udział w niej wzięli sportowcy reprezentujący 25 krajów z 4 kontynentów. Wśród nich znaleźli się także trenerzy z jaworznickiego Satori – Bartosz Machna, Dawid Kajdy, Aleksandra Masternak oraz Patryk Urban.

Jaworzniccy szkoleniowcy od kilku lat przynależą do krajowej czołówki i ich wysokie wyniki na arenach krajowych zostały docenione i pozwoliły im zadebiutować w biało czerwonych barwach w Mistrzostwach Świata Judo Kata. Obie pary rywalizowały w konkurencji nage-no-kata zawierającej 15 rzutów podzielonych na 5 serii w tym: rzuty ręczne, rzuty biodrowe, rzuty nożne, rzuty poświęcenia z upadkiem na plecy oraz rzuty poświęcenia z upadkiem na bok. Jako pierwsi na macie stanęli seniorzy Bartosz Machna i Dawid Kajdy. Sportowcy za naszego miasta nie zawiedli i po udanym występie zajęli wysoką jedenastą pozycję. Drugą parą na macie byli młodzieżowcy Aleksandra Masternak oraz Patryk Urban. Jaworznianie pomimo dużej presji związanej ze startem w zawodach tej rangi na macie prezentowali się jak para weteranów. Po znakomitym występie zdobyli brązowe medale – pierwsze w historii startów Polaków w mistrzostwach świata.

Trener Łukasz Proksa podkreśla że tak wysokie lokaty zawodników to sukces całego Klubu Sportów Walki Satori Jaworzno. Medale mistrzostw świata są spełnieniem marzeń naszych trenerów, którzy już rozpoczęli przygotowania do kolejnych startów w zawodach Judo oraz Ju-jitsu. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Start w zawodach odbył się w ramach zadania: „Ju-jitsu i Judo: Trening czyni mistrzem” wspieranego przez Urząd Miasta Jaworzna oraz programu „Klub 2021” wspieranego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Najnowsze

To Top