Sport i rekreacja

Udane występy młodych wojowników

Młodzi adepci sztuk walki z jaworznickich klubów Sparta i Satori w ostatnich dniach zaliczyli bardzo udane występy na zawodach ju-jitsu i judo. Łupem jaworznian padło kilkanaście medali.

W niedzielę (7 listopada) w hali sportowej MOSiR w Katowicach odbywał się ostatni w tym roku turniej w ramach Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Ju-jitsu. W zawodach organizowanych przez Śląski Związek Ju-jitsu startowało ponad trzystu zawodników z kilkunastu klubów z całej Polski, w tym także z Klubu Sportów Walki Satori i Sparty Jaworzno.

Jaworznianie z Satori prowadzeni do boju przez trenerów Łukasza Proksę i Patryka Urbana rywalizujący w konkurencji fighting oraz newaza oddali serce na macie tocząc wiele widowiskowych walk i zdobywając liczne medale. Na pierwszych miejscach uplasowali się Adela Niciarz kat. +57kg, Martyna Chudoba kat. -52kg, Małgorzata Budniok kat. -57kg, Alicja Surowiak kat. +48kg, Julia Sośniak kat. +48kg, Nikodem Łukajczyk kat. -48kg, Nicolas Szumilas kat. -30kg, Paulina Białka kat. -32kg, Alan Wściubiak kat. -30kg oraz Kacper Pniak kat. -30kg. Drugie lokaty zajęli Adam Łąka kat. -48kg i Oliwia Bączek kat -32kg natomiast Karolina Krzysica kat. +63kg uplasowała się na trzecim stopniu podium.

Także Spartanie mogli być bardzo zadowoleni z występów swoich najmłodszych zawodników. – Ostatnie klasyfikacyjne zmagania, które odbyły się w Katowicach, dały wiele emocji i radości, a przede wszystkim potwierdzenia, że regularne i mocne treningi przynoszą efekty – mówią trenerzy Sparty. Z Katowic Spartanie przywieźli łącznie 16 medali – 10 złotych, 2 srebrne oraz 4 brązowe. Julia Cieślak zdobyła dwa złote medale kat. -28 kg, Kamil Cieśla zaliczył złoto i brąz w kat. -38 kg, Oliwier Gołębiowski zgarnął w tej samej kategorii srebro i brąz, Oliwia Cieślak była najlepsza w kat. -32 kg, Ela Bułaś trzykrotnie stawała na najwyższym stopniu podium w w kat. -32 kg i w kat. -34 kg (newaza), Marianna Prokurat wywalczyła złoto w kat. -36 kg i +40kg oraz srebro -36kg, Wiktoria Lorek sięgnęła po złoto i brąz w kat. -48 kg, a Zuzanna Imbor po brąz w kat. -22 kg. Za miesiąc młodzi Spartanie wystąpią na Mistrzostwach Śląska, a dobre wyniki uzyskiwane podczas Ligi wydają się być dobrym zwiastunem przed tymi zmaganiami.

W tym samym dniu w hali sportowej MOSiR w Sosnowcu odbył się kolejny w tym roku Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzików w Judo. Do rywalizacji w olimpijskiej dyscyplinie przystąpiło prawie czterystu sportowców, w tym także zawodnicy z Satori. Młodzi wojownicy z Jaworzna, którym przy macie sekundował trener Krzysztof Sroka, stoczyli wiele widowiskowych walk i czterokrotnie stawali na podium. Złote krążki wywalczyli Kuba Poniatowski kat. -25kg oraz Filip Walicki kat. -22kg. Z brązowymi medalami rywalizację zakończyli Jakub Jaromin kat. -30kg a także Maja Juźkiewicz kat. -27kg.

Gratulujemy młodym sportowcom medalowych pozycji i życzymy kolejnych sukcesów. Starty Satori w zawodach odbyły się w ramach zadania: „Ju-jitsu i Judo: Trening czyni mistrzem” wspieranego przez Urząd Miasta Jaworzna oraz programu „Klub 2021” wspieranego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Najnowsze

To Top