Edukacja

Umowa na remont szkoły podpisana

Zgodnie z zapowiedziami Tauron Wydobycie podpisał umowę z firmą, która wykona gruntowny remont Szkoły Podstawowej nr 20 w Byczynie. Placówka od kolejnego roku szkolnego powinna znów przyjąć uczniów w swoje mury.

Sprawa przebudowy Szkoły Podstawowej nr 20 w Byczynie zdaje się nareszcie wkraczać w decydującą fazę. Po odpowiednim przygotowaniu górotworu i ustabilizowaniu gruntu Tauron wyłonił w przetargu wykonawcę remontu. Jak informuje spółka, w przeprowadzonym postępowaniu wpłynęły cztery oferty, z których wyłoniony został generalny wykonawca – Przedsiębiorstwo Budowlane „MODULAR” Sp. z o.o. z Żywca. 16 listopada podpisano umowę na kompleksowy remont budynków oraz otoczenia szkoły. Termin realizacji zadania to dziewięć miesięcy od dnia podpisania umowy. Zakończenie robót planowane jest więc przed rozpoczęciem roku szkolnego 2022/2023.

Przypomnijmy, że budynek służący uczniom od lat 60. XX wieku nie może być użytkowany od listopada 2018 roku. Wtedy to w wyniku szkód górniczych na murach pojawiły się potężne pęknięcia, a cały budynek gwałtownie i nierównomiernie osiadł. Od tego czasu uczniowie korzystają z zastępczych pomieszczeń przy ulicy Sportowej, a Tauron pokrywa koszty transportu i dofinansowuje przygotowanie posiłków.

Najnowsze

To Top