Sport i rekreacja

Medale dla judoków

Bardzo dobre wyniki zanotowali na Mistrzostwach Śląska Judo Kata zawodnicy Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno. Jaworznianie, którzy niedawno brylowali także na arenie międzynarodowej, wywalczyli kilka złotych medali.

Impreza organizowana przez Śląski Związek Judo odbyła się 20 listopada w Pawłowicach Śląskich. W turnieju udział wzięli przedstawiciele czołowych klubów z całego śląska w konkurencjach nage-no-kata, katame-no-kata oraz ju-no-kata.

Jaworzniccy sportowcy rywalizowali w konkurencji nage-no-kata zawierającej 15 rzutów podzielonych na 5 serii w tym: rzuty ręczne, rzuty biodrowe, rzuty nożne, rzuty poświęcenia z upadkiem na plecy oraz rzuty poświęcenia z upadkiem na bok. Świetnie przygotowana do startu drużyna zwyciężyła w swoich kategoriach. Złote medale wywalczyli: Bartosz Machna i Dawid Kajdy (seniorzy), Aleksandra Masternak i Patryk Urban (U23), Szymon Łąka i Szymon Kałuża (U18) oraz Adam Łąka i Nikodem Łukajczyk (U13). Tak dobre rezultaty Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno to efekt metodycznej pracy zawodników, w których przygotowania wiele pracy włożyli trenerzy Bartosz Machna i Dawid Kajdy.

Start w turniejach odbył się w ramach zadania „Ju-jitsu i Judo: Trening czyni mistrzem” wspieranego przez Urząd Miasta Jaworzna. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w zbliżających się Mistrzostwach Śląska w Ju-jitsu.