Z miasta

Nagrody za najlepsze makiety

Z okazji jubileuszu 120-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu Szkoła Podstawowa nr 18 im. Tadeusza Kościuszki w Jaworznie zorganizowała międzyszkolny konkurs makiet „Jaworzno moje miasto – tu mieszkam i żyję”. Ostatnio podczas uroczystej gali poznaliśmy autorów zwycięskich prac.

W ramach obchodu jubileuszu miasta w Jaworznie odbywa się wiele ciekawych inicjatyw. Jedną z nich był konkurs „Jaworzno moje miasto – tu mieszkam i żyję” zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 18. Konkurs skierowany był do wszystkich szkół podstawowych w naszym mieście. Zainteresowanie okazało się spore, a prace nadeszły niemalże z każdej placówki. Zadaniem uczestników było stworzenie makiety pokazującej ciekawy fragment miasta, przy współpracy z rodziną i przyjaciółmi. Było to bardzo ważne dla organizatorów, ponieważ chcieli oni w ten sposób przyczynić się do integracji rodzin, do spędzenia kreatywnie wspólnego czasu przy projekcie i wspólnej dobrej zabawie. Równie ważnym celem konkursu była promocja najciekawszych miejsc odwiedzanych przez dzieci i młodzież w naszym mieście.

Poziom prac stał na bardzo wysokim poziomie, jury konkursowe miało więc trudny orzech do zgryzienia. W jego skład weszli przedstawiciele Urzędu Miasta w Jaworznie, Muzeum Miasta Jaworzno, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie, Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 18 oraz nauczyciela plastyki z SP 18 z wieloletnim stażem zawodowym. Po burzliwych naradach ostatecznie udało się wybrać finalistów konkursu.

Uroczysty finał konkursu odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie. Podczas specjalnej gali laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody z rąk przewodniczącego Rady Miejskiej Tadeusza Kaczmarka. Przewodniczący w swoim imieniu oraz imieniu prezydenta Pawła Silberta serdecznie pogratulował laureatom i zaprosił wszystkich Jaworznian do odwiedzenia Biblioteki i obejrzenia wystawy makiet, która będzie dostępna jeszcze do 26 listopada. Po części oficjalnej organizatorzy zaprosili wszystkich gości do wysłuchania krótkiego recitalu przygotowanego przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 18. Wystąpili uczniowie klasy 3a: Michalina i Antoni Stós oraz Zuzia Ślusarczyk, a także uczennica klasy 7b Milena Marcinkowska. – Serdecznie zapraszamy do odwiedzin w Miejskiej Bibliotece Publicznej i obejrzenia przepięknych prac uczniów szkół podstawowych naszego miasta – zachęcają Justyna Nowak i Izabella Waszak – opiekunowie Samorządu Uczniowskiego i koordynatorki całego konkursu.

Najnowsze

To Top