Sport i rekreacja

Piłkarska młodzież walczyła na halach

Późną jesienią i zimą piłkarze z zielonych muraw przenoszą się zwykle na sportowe hale. Dotyczy to także młodych zawodników. Dla nich właśnie Szczakowianka w ostatnich dniach zorganizowała dwa halowe turnieje.

Seniorzy z jaworznickich klubów już odpoczywają po intensywnej rundzie, ale sportowych emocji wciąż nie brakuje. A to za sprawą młodzieży, która pokazuje swoje umiejętności w kolejnych turniejach. Szczakowianka wyszła ostatnio z inicjatywą i zorganizowała dwie imprezy, w których rywalizowała ponad setka młodych piłkarzy.

Uczcili pamięć sportowego działacza

Przed kilkoma dniami na Hali Widowiskowo-Sportowej odbył się X jubileuszowy Turniej w Halowej Piłce Nożnej 10-latków im. Bogusława Pluty. Impreza poświęcona była pamięci zmarłego w 2012 roku działacza i sponsora, który szczególnie mocno dbał o grupy młodzieżowe Szczakowianki. Oprócz Biało-Czerwonych impreza była współorganizowana przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu. W turnieju udział wzięło osiem zespołów z terenu trzech województw. W grupie A rywalizowały Szczakowianka, Rozwój Katowice, Juwe Tychy-Jaroszowice i LKS Kamienica Polska, natomiast w grupie B Młodzik Strzelce Opolskie, Piłkarz Sosnowiec, Tempo Rzeszotary i MKS Trzebinia. Poziom zawodów był bardzo wysoki, a na parkiecie trwała zacięta rywalizacja. W finale rozgrywek Szczakowianka pokonała 3:2 Młodzika Strzelce Opolskie, zdobywając decydującą bramkę na sekundy przed końcem. Trzecie miejsce przypadło Rozwojowi Katowice, który pokonał 4:2 Piłkarza Sosnowiec. Na zakończenie zawodnicy otrzymali dyplomy, medale i puchary, a także nagrody ufundowane przez sponsorów. Oczywiście nie zabrakło też wyróżnień indywidualnych. Królem strzelców turnieju został Marcin Rosa (Szczakowianka Jaworzno), natomiast za najlepszego bramkarza uznano Mikołaja Glucka (Młodzik Strzelce Opolskie).

Halowy Turniej Orlików

Kolejny turniej rozegrany został w miniony piątek na hali w Szczakowej. W Jaworznickim Halowym Turnieju Orlików udział wzięło w sumie pięć zespołów. Gospodarze ze Szczakowianki wystawili dwie ekipy – „Białą” i „Czerwoną”, a poza tym do rywalizacji stanęły zespoły Zgody Byczyna, Górnika Jaworzno, Ciężkowianki. Zespoły rywalizowały w jednej grupie systemem każdy z każdym, rozgrywając mecz i rewanż. Na parkiecie toczyła się zacięta walka, a chłopcy i dziewczęta nie odstawiali nóg i dzielnie walczyli przy wsparciu ze strony kibiców i rodziców. Ostatecznie po rozegraniu wszystkich spotkań okazało się, że pierwsze dwie lokaty przypadły gospodarzom, a Szczakowianka „Czerwona” minimalnie wyprzedziła „Białą”. Najniższy stopień podium zajęli bardzo ambitni zawodnicy Ciężkowianki. Czwarte miejsce przypadło Górnikowi Jaworzno, a piątą lokatę zajęła Zgoda Byczyna. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i puchary za najlepsze miejsca, wyróżniono także najlepszych zawodników. Koronę Króla Strzelców wywalczył sobie zawodnik Szczakowianki – Eryk Świeca, a najlepszym bramkarzem został również Młody Drwal – Nikodem Polański. Specjalne nagrody otrzymali też najlepsi gracze pozostałych zespołów – Krystian Gabryś ze Zgody, Kamil Mazur z Górnika i Filip Panek z Ciężkowianki. Oba turnieje Szczakowianka zorganizowała dzięki wsparciu finansowym Gminy Miasta Jaworzno i Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego.

Najnowsze

To Top