Biznes - inwestycje

Klucze dla nowych mieszkańców

Ostatnie klucze trafiły do nowych lokatorów Osiedla Sfera. Jaworznickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego oddało do użytku kolejne bloki z 63 lokalami na wynajem.

Budowa Osiedla Sfera to największa inwestycja w budownictwo mieszkaniowe w Jaworznie od przełomu lat 80. i 90. Jej ostatni etap właśnie dobiegł końca a nowi lokatorzy wprowadzają się do swoich mieszkań. W sumie na Sferze wybudowano łącznie 375 mieszkań, w tym 306 na wynajem. – Bardzo cieszy mnie fakt, że rynek nieruchomości w naszym mieście stale się rozwija, a oferta mieszkaniowa Jaworzna jest korzystna, atrakcyjna i zachęca do osiedlania się u nas – mówi Zastępca Prezydenta Miasta Łukasz Kolarczyk. – Inwestycje realizowane przez Jaworznickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wpisują się w prorodzinną politykę rozwoju miasta. „Osiedle Sfera” to kolejna miejska inwestycja, która oferuje mieszkańcom doskonałe warunki do zamieszkania, z dobrą komunikacją i zapleczem rekreacyjnym – dodaje.

W miniony czwartek Jaworznickie TBS przekazało klucze do tysięcznego mieszkania, szczęśliwym najemcą została Pani Aleksandra

Osiedle Sfera wybudowane przez Jaworznickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego jest świetnym przykładem nowoczesnego myślenia o budownictwie mieszkaniowym. Niewielkie bloki położone w atrakcyjnym miejscu i dużej bliskości terenów rekreacyjnych cieszą się sporym zainteresowaniem. Mieszkania w każdym z etapów przyciągały setki chętnych. – Od samego początku realizacji to przedsięwzięcie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. O sukcesie wynajmu i sprzedaży decyduje nie tylko atrakcyjna cena, ale przede wszystkim lokalizacja – zielona, spokojna dzielnica sprzyjająca wypoczynkowi i rekreacji – mówi Janusz Łach, prezes zarządu JTBS.

Jaworznickie TBS rozpoczęło też kolejną inwestycję – tym razem z mieszkaniami na własność – SFERA Południe. Oferta handlowa zaadresowana do przyszłych nabywców jest właśnie kompletowana i na przełomie 2021/22 roku powinna być upubliczniona.

Warto również wspomnieć o najbardziej wyczekiwanym przez Jaworznian przedsięwzięciu – Osiedle Skałka, gdzie część proceduralna dobiega już końca. Ta inwestycja ma być przykładem realizacji zabudowy mieszkaniowej wplecionej w otaczająca ją zieleń tworząc w ten sposób kompletną i przenikającą się całość.

mat. JTBS

Najnowsze

To Top