Bezpieczeństwo

Kościelny włamywacz zatrzymany

Zarzuty kradzieży z włamaniem do kościoła usłyszał 52-latek, zatrzymany w sobotę przez jaworznickich policjantów. Mężczyzna jest podejrzany o kradzież pieniędzy pochodzących z datków wiernych. Grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności.

W sobotę nad ranem dyżurny jaworznickiej policji otrzymał zgłoszenie o włamaniu do kościoła pw. św. Jana Kantego na Niedzieliskach. Niezwłocznie na miejsce został wysłany patrol, który ustalił, że sprawca wszedł do wnętrza kościoła po uprzednim wybiciu witraża, a następnie opróżnił zamknięte skrzynki, w których znajdowały się pieniądze z datków. W sumie udało mu się ukraść około 1000 złotych, ale same straty będą większe, zniszczony został bowiem witraż. Podczas włamania sprawca zranił się w rękę i w kościele pozostawił wiele śladów krwi.

Policjanci z patrolówki wytypowali mężczyznę, który mógł dokonać tego czynu i przystąpili do działania. Już po godzinie od zdarzenia zatrzymali 52-letniego mieszkańca naszego miasta. Mężczyzna był bardzo zaskoczony wizytą mundurowych, został zatrzymany i doprowadzony do jaworznickiej komendy. Podczas przesłuchania usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Za dopuszczenie się czynów w warunkach recydywy kara może zostać zwiększona o połowę. 52-latek przyznał się do winy i złożył krótkie wyjaśnienia, oddał również zrabowane pieniądze.

Najnowsze

To Top