Z miasta

Świąteczne godziny pracy urzędów

Wigilia i Sylwester to wyjątkowe dni w roku. Tradycyjnie już urzędy, wiele firm i sklepów w te dni pracuje krócej, by umożliwić pracownikom spokojne świętowanie. Nie inaczej będzie i w tym roku.

Podobnie jak w minionych latach wydziały i biura Urzędu Miejskiego w Jaworznie w Wigilię i Sylwestra będą czynne w godzinach od 7:00 do 12:00. W tych dniach kasy w budynkach przy ul. Grunwaldzkiej 33 i ul. Grunwaldzkiej 52 będą czynne w godz. 7:00-11:00. – Prosimy mieszkańców i interesantów o wyrozumiałość – mówią urzędnicy. Swoje godziny pracy 24 grudnia i 31 grudnia skróciły też miejskie jednostki i spółki – zarówno MZNK, jak i MZDiM oraz Wodociągi pracować będą tylko do godziny 12:00. – Prosimy mieszkańców i interesantów o wyrozumiałość – mówią urzędnicy.

W Wigilię kasa w budynku przy ul. Grunwaldzkiej 33 będzie czynna w godz. 7:00 – 11:30. Natomiast w Sylwestra, 31 grudnia 2021 r. kasa urzędu z przyczyn technicznych niezależnych od urzędu, będzie nieczynna. Wpłaty w tym dniu można dokonywać elektronicznie lub w oddziałach Poczty Polskiej, bez dodatkowych opłat, w następujących placówkach pocztowych w Jaworznie:

  • ul. Pocztowa 9A (Centrum),
  • ul. Kolejarzy 20 (Szczakowa),
  • ul. Abstorskich 3a (Byczyna),
  • ul. Zwycięstwa 9A (Jeleń),
  • ul. Gliniana (Podwale),
  • al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 27 (Podłęże),
  • al. Tysiąclecia 21 (Osiedle Stałe).

Zmiany dotyczyć będą także Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W piątek, 24 grudnia, ZUS będzie nieczynny. W tym dniu nie będzie również działało Centrum Obsługi Telefonicznej. Zgodnie z Kodeksem Pracy, 24 grudnia 2021 r. jest dniem wolnym dla pracowników ZUS za dzień świąteczny – sobotę 25 grudnia 2021 r.

Klienci wszelkie formalności będą mogli załatwić za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych, która jest dostępna non stop, przez 7 dni w tygodniu. Wystarczy zalogować się na swój profil PUE, by złożyć dokumenty, czy wysłać wniosek. Osoby, które chciałyby uzyskać informacje w sprawie Polskiego Bonu Turystycznego mają do dyspozycji specjalną całodobową infolinię (tel. 22 11 22 111). – Za wszelkie utrudnienia związane z zamknięciem placówek w Wigilię z góry przepraszamy. Przypominamy, że jeśli ktoś ma pilną sprawę w ZUS, to najlepiej nie zostawiać tego na ostatnią chwilę. Do świąt jest jeszcze kilka dni. Dla oszczędności czasu można wizytę w ZUS umówić na konkretny dzień i godzinę, zgodnie z pracą urzędu. Temu właśnie służy umawianie wizyt w ZUS przez telefon. Telefony kontaktowe do umawiania wizyt można znaleźć na naszej stronie internetowej – podpowiada Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego. Zakład przypomina również o możliwości rozmowy z pracownikami ZUS za pośrednictwem wideorozmowy. To bardzo dobre rozwiązanie dla tych co w trosce o swoje zdrowie starają się unikać miejsc publicznych, albo dla osób, które mają w danym momencie utrudniony dojazd do placówki. – Rozmowę online z ekspertem ZUS można umówić poprzez naszą stronę internetową www.zus.pl/e-wizyta. Łącząc się online z ZUS z domu, od znajomych, z dowolnego miejsca w kraju lub za granicą, możemy dopytać się o swoją sprawę, wyjaśnić wątpliwości, zasięgnąć porady. To bardzo wygodna forma kontaktu i coraz częściej wybierana przez klientów ZUS – dodaje rzeczniczka.

W ograniczony sposób czynne będą tez punkty nieodpłatnej pomocy prawnej. W Wigilię, 24 grudnia br. i w Sylwestra, 31 grudnia br. porady w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej będą się odbywać wyłącznie w formie zdalnej (telefonicznej) we wcześniejszych godzinach. W Wigilię i Sylwestra prawnicy będą pełnić dyżury w godzinach:

  • w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej (Śródmieście, Podłęże, Szczakowa) – w godz. 9:00-13:00,
  • w punkcie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego (Os. Stałe) – w godz. 12:00-16:00.

W tych dniach udzielane będą wyłącznie porady telefoniczne. Zapisy na porady prowadzone są pod numerem telefonu 510 970 680.

Najnowsze

To Top