Bezpieczeństwo

Nowy radiowóz trafił do policji

Nowy nieoznakowany radiowóz trafił we wtorek (25 stycznia) do jaworznickiej policji. Pojazd został zakupiony dzięki wsparciu środków z budżetu gminy miasta Jaworzno.

We wtorek na placu Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie odbyło się symboliczne przekazanie radiowozu zakupionego z udziałem samorządowych środków. W spotkaniu uczestniczył, Komendant Miejski Policji w Jaworznie młodszy inspektor doktor Piotr Uwijała, oraz Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna Łukasz Kolarczyk.

– Zakupiony pojazd ma dobre parametry techniczne i jest ekonomiczny, co przekłada się na niższe koszty jego eksploatacji. Ponadto będzie zapewniał policjantom bezpieczeństwo, gdyż jest wyposażony w szereg nowoczesnych systemów – mówią policjanci. Komendant Miejski Policji w Jaworznie podziękował władzom samorządowym za dofinansowanie, które umożliwiło zakup policyjnego pojazdu. Podkreślił, że ten przykład wzorowej współpracy z jaworznickim magistratem jest dużym wsparciem dla Policji i ma znaczący wpływ przede wszystkim na skuteczną walkę z przestępczością oraz poprawę bezpieczeństwa mieszkańców miasta.

Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna Łukasz Kolarczyk podczas przekazania kluczyków od zakupionego pojazdu do rąk szefa jaworznickich policjantów zaznaczył, że priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa obywateli. Władze samorządowe mają świadomość, że należyte wykorzystanie dofinansowanego radiowozu przy realizacji ustawowych zadań, przełoży się na poczucie bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców naszego miasta. Miasto regularnie wspiera służby – policję i straż pożarną, dzięki czemu te sprawniej mogą wypełniać swoje zadania.

Najnowsze

To Top