Kultura i rozrywka

Jaworznianin wystąpił w muzycznym show

Za nami trzecia edycja telewizyjnego show The Voice Senior emitowanego na antenie TVP2. Tym razem finał miał mocny jaworznicki wątek – wystąpił w nim bowiem mieszkaniec Jaworzna – Jerzy Herman.

The Voice Senior to bardzo popularny program typu talent show. W przeciwieństwie jednak do innych tego typu audycji przeznaczony jest tylko dla ludzi powyżej 60 roku życia i ma udowodnić, że na muzyczną karierę nigdy nie jest za późno. Według formuły programu na początku występu trenerzy odwróceni są tyłem do uczestników, a jeśli któryś z trenerów chce przyjąć uczestnika do siebie, odwraca się do niego i śpiewający automatycznie trafia do jego drużyny. Jeżeli odwróci się więcej niż jeden trener, wokalista wybiera trenera, z którym będzie chciał pracować. Po skompletowaniu drużyn uczestnicy prezentują swoje umiejętności w półfinałach i finałach. O ostatecznym zwycięzcy decydują widzowie w głosowaniu SMS-owym.

Foto: TVP

W trzeciej edycji programu prawdziwą furorę zrobił Jerzy Herman. 69-letni jaworznianin już na etapie przesłuchań w ciemno zyskał sobie uznanie wszystkich jurorów i ostatecznie wybrał drużynę Piotra Cugowskiego. Następnie pozytywnie przebrnął przez półfinały i znalazł się w gronie finalistów. Podczas ścisłego finału zaprezentował utwór „Born to be wild” zespołu Steppenwolf. Niestety cały program wygrał inny uczestnik – Krzysztof Prusik – ale pan Jerzy zdecydowanie pokazał się z jak najlepszej strony i dał zapamiętać publiczności.

Jerzy Herman potwierdził, że talentu z wiekiem się nie traci. Jak sam przyznaje, od dzieciństwa ciągnęło go do muzyki, a na studiach miał nawet swój własny zespół. W przeszłości współpracował z bluesową grupą Twarze z Katowic, a także z zespołem Dżem. Co ciekawe po śmierci lidera grupy Ryśka Riedla, niewiele brakło, a zostałby nowym wokalistą zespołu. Poza tym współpracował także z punkowo-rockowym zespołem PROM. Ostatnio pana Jerzego można było posłuchać na żywo w Jaworznie podczas 30. finału WOŚP.

Warto dodać, że Jerzy Herman nie był jedynym jaworznianinem, który zaprezentował się szerszej publiczności w programie. Do etapu półfinału dotarł także Jan Wolański – w przeszłości m.in. śpiewak operowy, były solista Opery Narodowej oraz Zespołu „Śląsk”. Pan Jan został na przesłuchaniu doceniony przez Marylę Rodowicz i to w jej drużynie walczył w półfinale.

Najnowsze

To Top