Polityka

Bernadeta Palka nową radną

Podczas lutowej sesji Rady Miejskiej zaprzysiężona została nowa radna. Bernadeta Palka zastąpiła w Radzie Ryszarda Maciejowskiego, który pod koniec 2021 roku złożył mandat radnego.

Od lutego Jaworzno ma nową radną. W listopadzie radny Ryszard Maciejowski ogłosił, że rezygnuje z mandatu radnego i chce się skupić przede wszystkim na pracy lekarza. – Podjąłem taką decyzję, bo jestem przede wszystkim lekarzem. W tej trudnej sytuacji bardziej przydam się społeczeństwu, pracując dla ludzi w szpitalu i przychodni niż w Radzie Miasta. Łączenie tych obowiązków w tym czasie wydaje się bardzo trudne – mówił radny Ryszard Maciejowski. Po tej decyzji mandat wygasł i ruszyła procedura uzupełnienia fotela radnego, by Rada Miejska mogła pracować ponownie w pełnym składzie. Zgodnie z przepisami wolny mandat obejmuje osoba z tej samej listy wyborczej, która uzyskała najwięcej głosów. W takim układzie pierwszy w kolejce był Janusz Smoliło, który podczas wyborów samorządowych zdobył 412 głosów. Ostatnio objął jednak funkcję prezesa zarządu Spółki Restrukturyzacji Kopalń i nie zdecydował się na nowe stanowisko w mieście. W takim układzie mandat przypadł kolejnej kandydatce. Komisarz Wyborczy w Katowicach postanowił o objęciu mandatu przez panią Bernadetę Palkę. Nowa radna podczas wyborów startowała z list Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 3 obejmującym m.in. Szczakową, Pieczyska czy Ciężkowice i uzyskała 275 głosów.

W czwartek Bernadeta Palka została zaprzysiężona i rozpoczęła pracę w Radzie Miejskiej. Zawodowo zajmuje się fizjoterapią, pracowała m.in. w Domu Pomocy Społecznej, kończyła także studia z zakresu pedagogiki zdrowia. Życzymy nowej radnej owocnej pracy na rzecz miasta i jego mieszkańców.

Najnowsze

To Top