Sport i rekreacja

Spartanie na podium

Ostatnie tygodnie są bardzo udane dla zawodników Sparty Jaworzno. Jaworznianie sięgnęli po kolejne trofea – tym razem w MMA i Brazylijskim Jiu-Jitsu.

Początek roku jest bardzo intensywnym czasem dla przedstawicieli rozmaitych sportów walki. Zawodnicy trenujący na co dzień w Klubie Sportowym Sparta Jaworzno nie mają zbyt wiele czasu na odpoczynek i niemal co weekend mierzą się w kolejnych zawodach i testują swoje umiejętności w różnych dyscyplinach.

Mistrz MMA

Jedną z najciekawszych i bardzo popularnych w ostatnich latach dyscypliną jest MMA, czyli mieszane sztuki walki. Spartanie regularnie biorą udział w turniejach organizowanych przez Polski Związek MMA. Ostatnia impreza w ramach Amatorskiej Ligi MMA odbywała się w Sochaczewie i nie mogło tam zabraknąć także jaworznian. Swój kolejny sukces osiągnął Marcel Hulbój, który przywiózł złoty medal wywalczony w kategorii junior -61 kg. To już kolejny tytuł Marcela w Amatorskiej Lidze MMA w bardzo mocno obsadzonej kategorii. Młody zawodnik wygrał wszystkie swoje walki, dopisując kolejne zwycięstwa do swojego rekordu. Marcel świetnie przepracował okres przygotowawczy, którego szczyt przypadł na zimowy obóz zorganizowany w Górkach Wielkich. Przed zawodnikiem kolejne starty, ale nie ukrywa on swoich ambicji, aby w niedalekiej przyszłości rozpocząć zawodową karierę w MMA.

W Sochaczewie do walki stanął także inny zawodnik Sparty – Andrii Mosimchuk. Rywalizował on w kategorii Pierwszy Krok -93 kg, ale po wyrównanej ćwierćfinałowej walce musiał uznać wyższość punktową przeciwnika i tym razem wrócił bez medalu. To jednak jest dla niego tylko motywacja do dalszej pracy i rozwijania swoich umiejętności.

Jiu-Jitsu po brazylijsku

Kilka dni później spartanie wzięli udział w Mistrzostwach Śląska w Brazylijskim Jiu-Jitsu organizowanych w Katowicach przez Śląski Związek Ju-Jitsu. W sumie 20 zawodników Sparty rywalizowało na matach i zakończyli udział w imprezie sporym sukcesem, wracając do domu z prawdziwym workiem medal. Spartanie wywalczyli w sumie 31 krążków – w tym 12 złotych, 8 srebrnych oraz 11 brązowych. Po dwa złote medale wywalczyli Marcel Hulbój i Łukasz Szczypuła, a kolejne krążki trafiły do Wiki Lorek (złoto i brąz), Marianki Prokurat (złoto i srebro), Leny Dubiel (złoto), Julki Cieślak (złoto – co ciekawe Julka walczyła tylko z chłopakami, a mimo to pokonała wszystkich rywali), Ani Furman (złoto i brąz), Andrii Mosimchuka (złoto), Filipa Ferenca (złoto), Filipa Gąski (złoto i brąz), Gracjana Bąka (srebro), Daniela Łaszczyka (srebro), Jasia Miąsko (srebro), Oliwiera Gołębiowskiego (srebro), Artura Cieślaka (srebro i brąz), Mateusza Kasprzyka (srebro i brąz), Kuby Nowickiego (srebro), Kamila Cieśli (brąz), Oliwii Cieślak (brąz), Eli Bułaś (brąz), Zuzi Warzechy (brąz), Kuby Kaprala (brąz) oraz Artura Adriana Dyla (brąz). Poza podium znalazły się tym razem najmłodsze zawodniczki – Zuzia Imbor i Liliana Pawłowska, ale dziewczyny trafiły do bardzo licznej i mocno obsadzonej kategorii, w której rywalizować musiały także z chłopakami. – Kadra trenerska jest mega dumna ze wszystkich zawodników i ma dowód na to, że idą ciągle w dobrą stronę – mówią trenerzy Sparty.

Najnowsze

To Top