Z miasta

Objazdy dla autobusów

Na ulicy Grunwaldzkiej od kilku miesięcy toczą się intensywne prace związane z jej przebudową. PKM Jaworzno zdecydował o tymczasowej zmianie tras autobusów.

Od listopada na ulicy Grunwaldzkiej na odcinku od ulicy 11 Listopada do Kolejowej trwają prace nad przebudową kanalizacji i modernizacją całej drogi. Cała inwestycja jest mocno złożona i obejmuje kilka etapów. W zakresie zadania jest budowa sieci podziemnych, przebudowa jezdni, chodników i wjazdów oraz zatok autobusowych, które – po modernizacji – będą zapewniały pasażerom komunikacji miejskiej większy komfort wsiadania i wysiadania z nowych przystanków autobusowych. Zmianie ulegnie geometria skrzyżowania ul. Grunwaldzkiej z Kolejową. W obydwu kierunkach ulicy mają powstać jednostronne ciągi rowerowe, które mają docelowo połączyć istniejące ścieżki rowerowe na rondzie przy ul. 11 Listopada z Velostradą.

Nowe trasy dla autobusów

Jak dotychczas autobusy PKM Jaworzno nadal jeździły stałą trasą, jaworznicki przewoźnik zdecydował się jednak wprowadzić zmiany. Prace na Grunwaldzkiej są bowiem na tyle uciążliwe, że utrudniają życie mieszkańcom, ale też powodują opóźnienia w kursowaniu autobusów. Od czwartku (31 marca) autobusy korzystały będą z objazdu Trasą Śródmiejską. – W celu ułatwienia dostępu do komunikacji mieszkańców Pechnika i części Podwala – ustanowione zostaną przystanki zastępcze. Nazwy tymczasowych przystanków nie ulegną zmianie w stosunku do stałych lokalizacji. Zachowany zostanie również rozkładowy czas przejazdu – informuje PKM Jaworzno.

Przystanek zastępczy Pechnik od czwartku funkcjonuje jako jedno stanowisko na wjeździe na rondo (u zbiegu ulic 11 Listopada i Grunwaldzkiej) i obsługiwany będzie przez linie jadące w obu kierunkach. Z kolei przystanek zastępczy Pechnik Cmentarz funkcjonował będzie na ul. Kolejowej przy skrzyżowaniu z ul. Grunwaldzką. Przystanki zastępcze nie będą obsługiwane przez przejeżdżające obok nich inne linie tj.: A, N1, 303, 314, 319, 321, 372, 373.

Najtrudniejsze prace w terenie – według informacji od wykonawcy – powinny zostać zrealizowane do końca maja. Kolejne etapy powinny już umożliwić powrót autobusów na stałe trasy, do tego czasu trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość i korzystać z zastępczych rozwiązań i objazdów.

Najnowsze

To Top