Kultura i rozrywka

Muzyczne gwiazdy na Dniach Jaworzna

Znamy już program tegorocznych Dni Jaworzna. 18 i 19 czerwca na mieszkańców czeka sporo atrakcji. Na scenie wystąpią m.in. Dawid Kwiatkowski, Kayah i Happysad.

Dni Jaworzna w tym roku powracają w nowej odświeżonej formule. Będzie barwnie, kolorowo, muzycznie i rodzinnie. W ostatnich dwóch latach miejskie święto ze względu na pandemię było mocno okrojone. Tym razem w czerwcu szykuje się huczna zabawa.

Miejskie Centrum Kultury i Sportu zdecydowało się nieco zmodyfikować formułę Dni Jaworzna. Pierwszego dnia (18 czerwca) czekają nas tradycyjne koncerty gwiazd na stadionie Azotanii. Z kolei dzień później impreza przeniesie się do centrum miasta – na Planty i rynek, gdzie czekać będą muzyczne i sportowe atrakcje.

W sobotę na Azotanii wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej – Dawid Kwiatkowski, Happysad i Kayah. To wokaliści i zespoły, których chyba nikomu nie trzeba bliżej przedstawiać. Zapowiada się kilkugodzinne muzyczne święto. W niedzielę impreza trafi do centrum miasta. Na Plantach ruszy Festiwal Holi. Święto kolorów zawsze przyciąga miłośników dobrej zabawy. Z kolei na terenie parkingu rowerowego przy Placu Górników, pod popularną „płaszczką” powstanie wrotkowisko. Na uczestników imprezy czekają warsztaty jazdy na wrotkach i impreza taneczna w stylu disco. Również jaworznickiego rynku nie ominie zabawa. Na głównym miejskim placu przygotowana zostanie strefa muzyki i relaksu. To właśnie na rynku odbędzie się parada uliczna z udziałem cyrkowców, mimów, monocyklistów. Będzie radośnie i bajkowo, a szczególnie dużo atrakcji ma czekać na najmłodszych mieszkańców miasta.

Tegoroczne Dni Jaworzna zapowiadają się wyjątkowo ciekawie. Wydaje się, że każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Zapowiadane atrakcje powinny sprawić, że święto miasta powróci do czasów swojej świetności i znów stanie się kulturalną wizytówką Jaworzna.

Najnowsze

To Top