Z miasta

Tłumy na świątecznym jarmarku

Mimo kiepskiej pogody Jarmark Wielkanocny, który odbywał się w niedzielę pod jaworznicką „płaszczką”, przyciągnął tłumy mieszkańców miasta. Na miejscu na uczestników czekało sporo atrakcji i piękne ręcznie robione ozdoby.

Jarmarki świąteczne już od kilku lat regularnie organizowane są w Jaworznie zarówno przed Wielkanocą, jak i Bożym Narodzeniem. Pandemia niestety powstrzymała tę tradycję, ale po dwóch latach przerwy udało się powrócić do organizowania takich wydarzeń. Tym razem organizatorzy, czyli Miejskie Centrum Kultury i Sportu i prezydent Jaworzna zdecydowali się na nową lokalizację Jarmarku. Rowerowy Parking przy Miejskim Centrum Integracji Transportu – czyli popularna „płaszczka” – okazała się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Dach zapewnił ochronę zarówno wystawcom, jak i odwiedzającym imprezę, a sama lokalizacja była bardzo korzystna i umożliwiała łatwy dojazd komunikacją miejską.

Swoje stanowiska na Jarmarku przygotowało wielu wystawców. Wśród nich były placówki oświatowe, lokalne stowarzyszenia, organizacje pożytku publicznego, instytucje kultury oraz zespoły śpiewacze. Podczas imprezy można było zdobyć unikalne, w większości ręcznie robione ozdoby wielkanocne czy palmy. Chętni mogli skosztować pysznych świątecznych potraw i wypieków. Na imprezie gościli także uchodźcy z Ukrainy, którzy dołożyli cegiełkę do całego wydarzenia. Panie Tamara, Olesa, Lesa, Victoria i Natalia przybliżyły ukraińskie świąteczne zwyczaje i potrawy i częstowały jaworznian barszczem, ciastem i galaretki. Pojawiły się również wzruszające podziękowania za gościnę w Jaworznie. Jedna z pań zaprosiła wszystkich na wspólną biesiadę na Ukrainie, po tym gdy wojna już dobiegnie końca.

Nie mogło także zabraknąć występów artystycznych. Na scenie swoje umiejętności prezentowały dzieciaki z jaworznickich przedszkoli. Wiosenną piosenkę wykonali podopieczni Młodzieżowego Domu Kultury. Dla dzieci także nie brakowało atrakcji – Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zaprosiła do swojego stanowiska, gdzie można było wykonać samemu świąteczne ozdoby, a na wszystkich uczestników warsztatów czekały drobne upominki.

Uczestników Jarmarku odwiedził Zastępca Prezydenta Miasta Łukasz Kolarczyk, który w imieniu swoim i prezydenta Pawła Silberta życzył wszystkim spokojnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych. Jarmark był świetnym wprowadzeniem do świątecznego klimatu i bardzo dobrze, że znów powrócił do Jaworzna.

Najnowsze

To Top