Sport i rekreacja

Tytani błyszczą na Mistrzostwach Polski

W miniony weekend na Hali Widowiskowo-Sportowej odbywała się jedna z największych imprez sportowych organizowanych w tym roku w Jaworznie – XXII Mistrzostwa Polski w Armwrestlingu. Podczas zawodów świetnie spisali się zawodnicy klubu MCKiS Tytan, którzy wywalczyli 42 medale i zajęli drugie miejsce drużynowo.

Jaworzniccy armwrestlerzy już od wielu lat zaliczani są do krajowej czołówki i regularnie sięgają po laury na kolejnych imprezach. Tym razem to właśnie Jaworzno stało się areną zmagań najlepszych siłaczy z całego kraju. W sobotę i niedzielę na wyremontowanej hali odbywały się Mistrzostwa Polski w Siłowaniu na rękę, które honorowym patronatem objął prezydent Jaworzna Paweł Silbert. W zawodach udział wzięło w sumie około 200 zawodników, a poziom zmagań był bardzo wysoki. Pierwszego dnia rywalizowano na prawą rękę, a drugiego na lewą.

Gospodarze z klubu MCKiS Tytan pokazali ogromną klasę i zebrali prawdziwe medalowe żniwo. Zawodnicy z Jaworzna wywalczyli w sumie 42 krążki, w tym 18 złotych, 11 srebrnych i 13 brązowych. Dzięki tak dobrym rezultatom Tytani wywalczyli trzy drużynowe srebra – w klasyfikacji seniorów, juniorów i ogólnej. Wśród przedstawicieli jaworznickiego klubu najwięcej medali przywiozła Julia Tarasek, która wywalczyła cztery złote medale – po dwa wśród juniorów i seniorów, a także dwa srebra w kategorii open. Po dwa złote medale wywalczyli też Łukasz Kopyść, Artur Krupa, Piotr Beberok i Karina Dziech.

Odnotujmy jeszcze, że w klasyfikacji drużynowej ostatecznie pierwsze miejsce przypadło Niedźwiedziom Orawy, a na najniższym stopniu podium znalazła się Armfight Piaseczno. Podobnie wyglądała klasyfikacja seniorów. Niedźwiedzie zdominowały też klasyfikację juniorów, w której na trzecim miejscu znalazł się klub UKS Dziki Bielice.