Z miasta

Motoserce już za nami

W niedzielę po raz kolejny w Jaworznie odbyła się impreza charytatywna łącząca miłośników motoryzacji i dobrej muzyki. Mowa oczywiście o Motosercu, które zawitało na jaworznicki rynek.

Jaworzniccy motocykliści już nie raz udowodnili, że mają wielkie serca i chętnie wspierają potrzebujących. Tak było także w minioną sobotę, kiedy to na rynku odbywała się kolejne impreza w ramach Motoserca. Ta ogólnopolska akcja krwiodawstwa regularnie jest organizowana przez kluby zrzeszone w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. Zbiórka krwi połączona jest zwykle z dodatkowymi wydarzeniami. Za organizację jaworznickiego Motoserca odpowiadał Klub Motocyklowy Road Runners MC Poland, a także Urząd Miejski i Miejskie Centrum Kultury i Sportu. Każdy chętny od rana mógł oddać krew, a także zapisać się do bazy DKMS. Główną atrakcją była parada motocykli i zabytkowych pojazdów, która przejechała ulicami miasta. Na rynku można było podziwiać wspaniałe maszyny, które nie tylko u fanów motoryzacji mogły wzbudzić szybsze bicie serca. Całe popołudnie na płycie rynku koncertowały zespoły, a na dzieci i dorosłych czekało sporo atrakcji. Zwieńczeniem akcji był wieczorny pokaz Teatru Ognia.

Cała impreza była niezwykle bezpieczna i toczyła się w pozytywnej atmosferze, a do akcji włączyli się także policjanci z Jaworzna, Sosnowca i Katowic. Stróże prawa mówili o bezpiecznym zachowaniu się na drodze i rozdawali odblaski. Zainteresowani mogli obejrzeć policyjny radiowóz i motocykle. Dla chętnych pełnoletnich uczestników przedsięwzięcia mundurowi przygotowali alkogogle, przez które można było zobaczyć świat oczami nietrzeźwego kierowcy. Ponadto policjanci przestrzegali przed zażywaniem narkotyków i dopalaczy. Cała impreza okazała się sporym sukcesem i śmiało można już czekać na kolejne inicjatywy przygotowywane przez motocyklistów.

Najnowsze

To Top