Zdrowie

Nowy komendant straży pożarnej

Miejska Komenda Państwowej Straży Pożarnej ma nowego komendanta. Decyzją Śląski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jacek Kleszczewski powołał na to stanowisko st. bryg. mgr. inż. Patrycjusza Fudałę.

W niedzielę (22 maja) ze stanowiska Komendanta Miejskiego PSP w Jaworznie odwołany został bryg. mgr. inż. Pawła Żabę. Jego następca został dotychczasowy Zastępca Komendanta Miejskiego w Katowicach – st. bryg. mgr. inż. Patrycjusz Fudała.

Nowy komendant jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, którą rozpoczął w 1997 r., a ukończył w 2001 roku uzyskując pierwszy stopień oficerski. W 2001 roku rozpoczął studia uzupełniające II stopnia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie na kierunku Inżynieria Oprogramowania.

Od 2001 roku związany był z Komendą Wojewódzkiej PSP w Katowicach, gdzie pracował na stanowisku młodszego specjalisty w wydziale operacyjnym, potem pełnił służbę na stanowisku Kierownika sekcji w Wydziale Informatyki i Łączności. Kolejnymi etapami jego kariery były stanowiska Dowódcy JRG Sosnowiec – Porąbka w Komendzie Miejskiej PSP w Sosnowcu Zastępcy Komendanta Miejskiego a potem Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Sosnowcu. Od lipca 2019 roku służył w Komendzie Miejskiej PSP w Katowicach, gdzie Śląski Komendant Wojewódzki powołał go na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego. Wielokrotnie brał udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Zajmował się m.in. usuwaniem skutków powodzi w Czechach w 2002 r. oraz katastrofą budowlaną po zawaleniu się hali Międzynarodowych Targów Katowickich w 2006 r. Został odznaczony Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę oraz Złotą Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”.

Najnowsze

To Top