Sport i rekreacja

Jaworznianie punktują na Silesian Open

W Katowicach ostatnio odbył się jeden z najbardziej prestiżowych turniejów rozgrywanych w Polsce – V Silesian Open w Ju-jitsu. W trwających ponad dziesięć godzin zawodach organizowanych przez Śląski Związek Ju-jitsu startowało ponad czterystu zawodników z kilkudziesięciu klubów z całej Polski. Jaworznianie ze Sparty i Satori zanotowali bardzo udane występy.

Zawodnicy Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno, którym przy macie sekundowali trenerzy Daria Osiecka, Bartosz Machna oraz Matek Tarabura rywalizowali w konkurencjach fighting oraz newaza. Rywalizację rozpoczęli najmłodsi zawodnicy w grupach wiekowych U8 i U10. Jaworzniccy wojownicy oddali serce na macie zacięcie walcząc z wymagającymi rywalami. Złoty medal wywalczył Kacper Pniak kat. -30kg, srebrny medal Kuba Poniatowski kat. -28kg natomiast Amelia Wetenholc kat. -28kg zdobyła brązowy medal. Równie dobrze spisali się zawodnicy rywalizujący w grupach wiekowych U12 i U14. Pierwsze miejsce zajęli Paulina Białka kat. -32kg, Oliwia Bączek kat. -32kg Alan Wściubiak kat. -27kg, Szymon Kałuża kat. -42kg, Nikodem Łukajczyk kat. -46kg oraz Alicja Surowiak kat. +57kg. Drugą lokatę zajął Nicolas Szumilas kat. -30kg natomiast Adam Ląka kat. -46kg wywalczył trzecie miejsce. Zmagania na matach kończyli zawodnicy grup wiekowych U16 i U18 tocząc wiele widowiskowych i wyrównanych walk. Złote medale wywalczyli Adela Niciarz kat. +63kg, Hanna Kałuża kat. -63kg, Szymon Łąka kat. -66kg, srebrny krążek zdobył Kamil Durlak kat. -55kg natomiast z brązem rywalizację ukończył Karol Durlak kat. -55kg.

Start Satori w turnieju odbył się w ramach zadania „Ju-jitsu i Judo: Trening czyni mistrzem” wspieranego przez Urząd Miasta Jaworzna. – Wszystkich chętnych do rozpoczęcia swojej przygody ze sztukami i sportami walki zapraszamy do wspólnych treningów ju-jitsu i judo, które odbywają się w halli sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie – zapraszają trenerzy Satori. Szczegółowe informacje o treningach: Tel. 513843663, www.jujitsu.satori.jaw.pl, www.facebook.com/jujitsu.satori.jaw.

W tej samej imprezie świetnie poradzili sobie także zawodnicy klubu Sparta Jaworzno. Przez cały dzień Spartanie toczyli ciężkie boje zdobywając wiele cennych medali i doświadczenia. Świetna postawa i wyniki uplasowały Klub na trzecim miejscu w klasyfikacji drużynowej, co jest wielkim sukcesem, zwłaszcza że konkurencja była naprawdę silna.

Trzy złote medale wywalczyła Ela Bułaś, Igor Warzecha sięgnął po złoto, Liliana Pawłowska po złoto i brąz, Jaś Miąsko wywalczył dwa złote medale, Artur Cieślak również wrócił z dwoma złotymi krążkami i jednym brązowym. Po dwa złota sięgnęli także Mateusz Kasprzyk, Oliwia Cieślak, Zuzia Warzecha oraz Adam Bułaś. Julia Cieślak sięgnęła po złoto, srebro i brąz, a Wiktoria Lorek po złoto. Po jednym srebrnym medalu wywalczyli Andrii Mosimchuk, Filip Gąska i Ania Furman. Poza tym dwa brązowe medale wywalczyła Zuzia Imbor, a po jednym Filip Ferenc, Kamil Cieśla i Patryk Dubiel. Poza podium uplasowali się tym razem: Filip Kras, Filip Wołos, Maks Puskarczyk i Daniel Łaszczyk, ale dla nich również wielkie brawa za oddane serce na macie.

Przygotowanie i start w zawodach zawodników Sparty był dotowany ze środków Urzędu Miasta Jaworzno na realizację zadania „Sporty walki jako czynnik kształtujący charaktery”. Sparta Jaworzno organizuje wakacyjny obóz sportowy w dniach 9-16 lipca. Więcej szczegółów na ten temat można uzyskać pod numerem telefonu 793 102 425.

Najnowsze

To Top