Edukacja

Osiemnastka dla Ukrainy

W piątek 3 czerwca w Szkole Podstawowej nr 18 obchodzono Dzień Promocji Szkoły. Tym razem był on połączony z charytatywnym koncertem, z którego dochód wesprze dzieci z Ukrainy, które ucierpiały w wyniku wojny.

W piątkowe popołudnie w cudownym słońcu, na pięknie udekorowanej scenie wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18 oraz zaproszeni goście, prezentując się w specjalnie na tę okoliczność przygotowanym repertuarze. Licznie przybyła na to wydarzenie publiczność nie kryła wzruszenia, nagradzając jednocześnie wszystkich wykonawców gromkimi brawami.

Po koncercie na każdego uczestnika Dnia Promocji Szkoły czekało wiele atrakcji: pokaz tresury psów, wóz strażacki i kurtyna wodna, przejażdżki konne, balonowa foto- ścianka, wirujące farby, warsztaty rękodzieła i ceramiki, koło fortuny, mega kolorowanki, rysowanie kredą, malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków i wykonywanie bransoletek, tworzenie barw narodowych Ukrainy na folii, zwierzątka z balonów i strefa relaksu w kąciku czytelniczym dla najmłodszych. Po tak wielu emocjach wszyscy uczestnicy z wielką ochotą korzystali z punktów gastronomicznych, które oferowały lody, watę cukrową, przepyszne wypieki, gofry, napoje, kiełbaski z grilla i wiele innych.

– To był fantastycznie spędzony – nasz wspólny – czas pełen radości, uśmiechów, serdeczności. Czas, któremu przyświecał bardzo ważny cel. Środki zebrane podczas Dnia Promocji Szkoły połączonego z koncertem zostaną przeznaczone na pomoc dla dzieci dotkniętych wojną na Ukrainie. Mamy nadzieję, że ten niewielki gest, jaki kierujemy w stronę Ukrainy, przyczyni się do powrotu normalności całej społeczności ukraińskiej. Każdy odruch serca daje nadzieję, że warto wierzyć w ludzką dobroć, że ta dobroć jest w nas, a my chcemy się nią dzielić. Dziękujemy wszystkim – mówią organizatorzy.

Więcej zdjęć: tutaj

Najnowsze

To Top