Sport i rekreacja

Zagrają dla Hospicjum

Ligowy sezon powoli dobiega końca. Szczakowianka na dobre zakończenie rozgrywek postanowiła przy okazji wesprzeć jaworznickie hospicjum. W sobotę podczas ostatniego meczu popularnych Drwali trwać będzie zbiórka, z której środki trafią do Hospicjum Homo-Homini im. świętego Brata Alberta.

IV liga śląska, w której na co dzień gra Szczakowianka, w najbliższą sobotę zakończy rozgrywki. Przed ostatnią kolejką większość rozstrzygnięć jest już znana. Mistrzostwo z ogromną przewagą nad resztą stawki wywalczyły rezerwy Rakowa Częstochowa, które w barażach o III ligę zmierzą się ze zwycięzcą II grupy – GKS-em II Tychy. Pozostałe miejsca na podium zapewniły sobie kolejno ekipy Ruchu Radzionków i Rozwoju Katowice. Znamy już także spadkowiczów – Jedność Przyszowice i Unia Rędziny kilka kolejek temu pożegnały się z marzeniami o utrzymaniu. Walka toczy się jeszcze o 4. lokatę i tutaj w grze pozostaje Szczakowianka, a także MKS Myszków i Unia Dąbrowa Górnicza. Dlatego też wynik ostatniego meczu będzie miał jeszcze znaczenie. Jaworznianie zmierzą się u siebie z Gwarkiem Ornontowice i liczą na wygraną.

Mecz Szczakowianki z Gwarkiem będzie miał też dodatkowy – charytatywny – cel. Działacze Biało-Czerwonych nawiązali współpracę z jaworznickim hospicjum i kolejny raz chcą wesprzeć placówkę. – Jaworznickie hospicjum wymaga sporego wsparcia finansowego, tak by mogło dalej sprawnie działać i nieść pomoc wszystkim potrzebującym. Decyzją Zarządu wejście na sobotni mecz będzie bezpłatne. Za to na trybunach pojawią się wolontariusze z puszkami, którzy będą zbierali środki na rzecz hospicjum. Serdecznie zachęcamy do dorzucenia się do zrzutki i pokazania po raz kolejny, że kibice Szczakowianki mają wielkie serca. Na stadionie czekać będzie sporo atrakcji i słodki poczęstunek, za którego przygotowanie dziękujemy wszystkim paniom zaangażowanym w akcję – informuje Szczakowianka. Na klubowym Facebooku w ramach akcji wpierania hospicjum trwa też licytacja koszulki reprezentacji Polski z autografem Arkadiusza Milika. Biało-Czerwoni liczą na udane zakończenie rozgrywek ligowych i przy okazji jak największą kwotę zebraną na rzecz hospicjum.

Najnowsze

To Top