Bez kategorii

Biblioteka wraca na Górę Piasku

Już w najbliższy poniedziałek (9 stycznia) wszyscy bibliofile na Górze Piasku będą mieli powody do zadowolenia. Do dzielnicy wraca po kompleksowej modernizacji lokalna filia Miejskiej Biblioteki Publicznej. Uroczyste otwarcie filii obfitować będzie w okolicznościowe atrakcje dla czytelników.

Trzy lata mieszkańcy Góry Piasku pozbawieni byli dzielnicowej filii bibliotecznej. Budynek przy ul. Górnośląskiej 1, gdzie znajdowała się wcześniej filia biblioteki, siedziba Klubu MCKiS „Szczak”, a przez pewien okres również siedziba orkiestry „Archetti”, uległ tak znacznej degradacji, iż na jego dalsze użytkowanie bez przeprowadzenia gruntownego remontu nie wyraził zgody nadzór budowlany.
Do remontu, który przeprowadził MZNK, doszło w drugiej połowie roku 2016. Dzięki temu na ul. Górnośląską 1 wraca zarówno Klub „Szczak”, jak i filia biblioteki. Uroczyste otwarcie Filii Góra Piasku zaplanowano na najbliższy poniedziałek (9 stycznia) o godz. 10.00.
– Bardzo cieszymy się, że wracamy z naszą ofertą biblioteczną i kulturalną na Górę Piasku. Z okazji ponownego otwarcia filii przygotowaliśmy liczne atrakcje, takie jak: wystawy, konkursy, zabawy dla najmłodszych, wspólne założenie Księgi, do której nasi goście będą mogli wpisywać swoje życzenia, pokazy Lego Mindstorms EV3 oraz prezentację nowoczesnych urządzeń, oferowanych w naszej Bibliotece – czytników, czytaków i tabletów – zapowiada dyrektor Monika Rejdych. – Wśród osób, które odwiedzą i wypożyczą w tym dniu książkę, rozlosowane zostaną nagrody w postaci lektury na zimowe wieczory.
Filia Góra Piasku będzie dostępna dla wszystkich czytelników codziennie oprócz weekendów, zgodnie z następującym harmonogramem: pon. 10.00 – 17.30; wt. 9.30 – 17.30; śr. 9.00 – 15.00; czw. 9.30 – 17.30; pt. 8.00 – 15.00.
W imieniu jaworznickich bibliotekarzy serdecznie zapraszamy na otwarcie Filii Góra Piasku, a później do regularnego korzystania z jej księgozbioru.

Najnowsze

To Top