Bez kategorii

Zajęcia w klubie już trwają

W poniedziałek (9 stycznia) otwarto zmodernizowany Klub „Szczak”. Po gruntownym remoncie do budynku przy ul. Jaworznickiej 27a na Górze Piasku, wróciły działające wcześniej instytucje: Filia Biblioteki Publicznej oraz Klub Miejskiego Centrum Kultury i Sportu „Szczak”. Symboliczny klucz do placówki wręczyli mieszkańcom – Prezydent Miasta Paweł Silbert oraz jego zastępca Tadeusz Kaczmarek.

– Bardzo się cieszę, że w kolejnej dzielnicy oddajemy w ręce mieszkańców w pełni zmodernizowany klub, w którym miejsce dla siebie znajdą wszyscy mieszkańcy osiedla – mówił podczas otwarcia placówki Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek.
Do klubu wracają z działalnością m.in. harcerze seniorzy oraz zespół śpiewaczy Szczakowianki, który uświetnił otwarcie Klubu. Uruchomiona została pracownia ceramiki, systematycznie organizowane będą również zajęcia plastyczne oraz pomoc w nauce. „Szczak” powróci też do współpracy z filią MBP Góra Piasku.
Od wtorku 10 stycznia 2017 dzieci i młodzież mogą korzystać z regularnego programu zajęć. Placówka czynna jest od poniedziałku do czwartku od godziny 13.00 do 19.00, w piątki od 11.00 do 17.00.
Klub został wyposażony w nowe meble, sprzęt, stanowiska komputerowe, gry planszowe oraz pracownię ceramiki. Prowadzone będą zajęcia z tańca nowoczesnego, aerobiku oraz fitnessu. W budynku znalazła się również duża sala klubowa, w której odbywać się będą różnego typu uroczystości, wydarzenia kulturalne i rekreacyjne.
W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi zaplanowana została akcja „Zima w Mieście”, podczas której oprócz różnych ciekawych zajęć, zorganizowana zostanie wycieczka dla dzieci. Podczas ferii klub będzie otwarty: w poniedziałek od godziny 13.00 do godziny 19.00, od wtorku do piątku od 10.00 do 16.00.

Źródło: jaworzno.pl

Najnowsze

To Top