Bez kategorii

Policjanci rozdawali odblaski

W środę (25 stycznia) jaworzniccy policjanci w ramach ogólnopolskiej akcji „Dzień odblasków” rozdawali mieszkańcom naszego miasta odblaskowe opaski. Akcja odbywała się pod hasłem „W nocy nie wystarczy blask księżyca!”

– Funkcjonariusze policji prowadzili akcję promującą bezpieczne poruszanie się po drogach i pojawili się w miejscach, gdzie przemieszcza się największa liczba pieszych: w okolicach szkół, przychodni zdrowia, centrów handlowych i przystanków autobusowych – mówi st. asp. Michał Nowak. – Rozdaliśmy ponad 70 opasek odblaskowych, które trafiły w ręce dzieci i osób dorosłych. Jednocześnie omawialiśmy kwestie, jak ważne dla naszego bezpieczeństwa jest bycie widzianym na drodze. Nasza akcja spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony mieszkańców miasta, którzy deklarowali, iż będą opasek używać na co dzień.
Niewielki, lekki i łatwy w użyciu odblask może uratować ludzkie życie na drodze. Jego umieszczenie w widocznym miejscu, pozwala kierującemu w porze nocnej zauważyć osobę wyposażoną w odblask z odległości ok. 150 metrów. Brak jakiegokolwiek elementu odblaskowego dystans ten skraca do zaledwie 20–30 metrów.
Akcja w związku z „Dniem odblasków” przebiegała 25 stycznia w całej Polsce.

Najnowsze

To Top